Muzika

2019.05.28 12:46

Pasitikti 2020-uosius trijuose Lietuvos miestuose kvies „Rondo“, „Smokie“ ir Suzi Quatro

LRT.lt 2019.05.28 12:46

Gruodžio 29 d. Klaipėdos „Švyturio", gruodžio 30 d. Šiaulių ir gruodžio 31 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks tradiciniai šventiniai koncertai, kviečiantys pasitikti Naujuosius metus su laiko patikrinta muzika.

Gruodžio 29 d. Klaipėdos „Švyturio", gruodžio 30 d. Šiaulių ir gruodžio 31 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks tradiciniai šventiniai koncertai, kviečiantys pasitikti Naujuosius metus su laiko patikrinta muzika.

Šiemet scenoje publika matys net tris legendas – lietuviškosios scenos grandus „Rondo“, nemirtingus britus „Smokie“ ir amerikiečių glam roko karalienę Suzi Quatro su savo grupe.

Atlikėjai, su kurių muzika užaugo jau daugiau nei kelios kartos, kurių hitus žino ir senas, ir jaunas, Lietuvoje žada surengti tikrą savo geriausių dainų fejerverką, skelbiantį Naujųjų metų pradžią.

Turbūt nerasite Lietuvoje nė vieno žmogaus, negirdėjusio tokių „Rondo“ hitų kaip „Egle mano sese“, „Laukų gėlė“, „Pelenė“, „Palauk sustok“, „Rytas perone“, „Sudie Eliza“ ir kitų kūrinių.

Per savo karjerą grupė išleido 9 kompaktinius diskus, 4 vinilines plokšteles ir daugybę kartų buvo renkama populiariausia Lietuvos grupe.

Scenoje pamatysite charizmatiškąjį ir visada energingą Aleksandrą Ivanauską (bosinė gitara, vokalas) kartu su savo nepamainomais bendražygiais - Sergejumi Persijanovu (gitara, vokalas), Remigijumi Venslova (klavišiniai) ir Robertu Mankumi (mušamieji).

Susibūrę 1965 metais, „Smokie” į savo populiarumo viršūnę užkopė septintojo dešimtmečio pabaigoje. Tuomet jų dainas galima buvo išgirsti kiekvienoje šokių aikštelėje, o per daugiau kaip penkiasdešimt metų gera dešimtis jų kūrinių jau yra tapę tikra klasika – „Don't Play Your Rock'N'Roll To Me”, „I Can't Stay Here Tonight”, „Needles and Pins”, „Mexican Girl”, „Oh Carol”, „What Can I Do”, jau nekalbant apie legendinę „Living Next Door To Alice“, kurios įrašų buvo parduota per 10 milijonų!

Nors grupės biografijoje būta daug skaudžių ir net tragiškų įvykių, muzikantai vis dar jaučia didžiulę aistrą savo muzikai ir nuoširdžiai myli savo gerbėjus. Jie sugebėjo išgyventi, kai pačioje populiarumo viršūnėje (1986 m.) iš grupės pasitraukė vokalistas Chrisas Normanas, nusprendęs pradėti solinę karjerą; jie nepalūžo, kai 1995 m. tragiškos autokatastrofos metu žuvo antrasis grupės vokalistas Alanas Bartonas, o visi kiti muzikantai patyrė daugybinius sužalojimus, tačiau išgyveno; jie įveikė gilią kūrybinę krizę, tačiau surado savyje jėgų priimti naują vokalistą Mike’ą Craftą ir tęsti „Smokie” istoriją, leisti naujus albumus ir aktyviai koncertuoti.

Ir nesibaigiančios gastrolės visuose žemynuose įrodo, kad grupė turi ištikimų gerbėjų armiją visame pasaulyje, o „Smokie” muzika – nemirtinga.

Suzi Quatro, arba Susan Kay Quatro (toks tikrasis atlikėjos vardas) gimė 1950 m. Detroite (JAV), muzikų šeimoje. Nuo pat mažų dienų būsima žvaigždė mokėsi skambinti pianinu ir groti perkusija, tad pirmas viešas pasirodymas įvyko jos tėčio džiazo grupėje „The Art Quatro Trio“. Suzi tuomet buvo aštuoneri metai.

Kai mergaitei sukako keturiolika, ji su savo seserimis įkūrė mergaičių roko grupę „The Pleasure Seekers“ ir įrašė tris singlus. 1971 m. Suzi persikėlė į Angliją ir pradėjo bendradarbiauti su prodiuseriu Mickie Mostu, o netrukus jau kartu su „Thin Lizzy“ apšildė grupę „Slade“ jų pirmojo didelio turnė metu.

Trampinu į muzikinį olimpą Suzi tapo singlas „Can the Can“, šovęs tiesiai į pirmąsias grojaraščių vietas Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje ir Australijoje. Na o gimtojoje šalyje didžiulį populiarumą dainininkei užtikrino 1978 m. kartu su Chrisu Normanu įrašytas duetas „Stumblin‘ In“, užėmęs ketvirtąją poziciją JAV muzikos topuose.

Per visą savo karjerą S. Quatro yra išleidusi 17 studijinių albumų ir pardavusi daugiau nei 55 mln. jų kopijų. Ji yra ne tik muzikantė ir dainų kūrėja, bet ir aktorė bei poetė, išleidusi savo poezijos ir atsiminimų rinkinį „Through My Eyes“.

Suzi Quatro yra viena pirmųjų moterų roko istorijoje, aplink save subūrusių vyrų grupę.

„Aš tapau pirmąja sėkminga moterimi rokenrole, kuri vadovavo vyrams ir rimtai grojo vienu iš instrumentų. To nebuvo nei iki, nei po manęs“, - pasakojo ji Londono leidiniui „Express“.

Iš tiesų, glam roko karaliene tituluojama Suzi Quatro iki šių dienų yra laikoma etalonu, į kurį lygiuojasi kone visos moterys, grojančios elektrinėmis gitaromis ir gyvenančios roko pasaulyje.