Muzika

2019.05.22 14:45

Mirė britų grupės „Alabama 3“ įkūrėjas: jo daina – „Sopranų“ vizitinė kortelė

LRT.lt2019.05.22 14:45

Muzikos pasaulis gedi antradienį mirusio britų muzikanto Jake‘o Blacko, kuris buvo vienas ekscentriškos grupės „Alabama 3“ įkūrėjų ir lyderių.

1995-aisiais susibūrusi grupė, kurios dainose susiliejo alternatyvi, elektroninė muzika, soulas, rokas ir bliuzas, išleido dvylika albumų, tačiau labiausiai išgarsėjo daina „Woke Up This Morning“, kuri skambėjo kiekvienos serialo „Sopranai“ serijos pradžioje.

Muzikantas, kuris buvo žinomas ir slapyvardžiu The Very Reverend D.Wayne Love, buvo vienas iš dviejų „Alabama 3“ įkūrėjų – 1995-aisiais suburti grupę jis nusprendė kartu su vokalistu Robu Spraggu, su juo susipažinęs šokių muzikos vakarėlyje.

„Sopranų“ dėka visame pasaulyje išgarsėjusią dainą „Woke Up This Morning“ Jake‘as ir Robas sukūrė kartu, įkvėpti anglės Saros Thornton, kuri nužudė prieš ją smurtavusį vyrą, istorijos.

Humoro jausmu ir drąsiais muzikiniais eksperimentais garsėjusi grupė JAV buvo vadinama sutrumpintu pavadinimu A3 – kad nebūtų supainiota su šios šalies kantri muzikos veteranais „Alabama“.

J. Blackas mirė, praėjus kelioms dienoms po „Alabama 3“ pasirodymo Didžiosios Britanijos festivalyje „Highpoint“.
Žinią apie muzikanto mirtį internete paskelbė jo bendražygiai – su jiems įprastu juodu humoro jausmu.

„Anksti šią popietę, gražią vasarišką fieną, mūsų draugas, bendražygis ir dvasinis mokytojas iškeliavo į aukštybes. Po nuostabaus pasirodymo „Highpoint“ festivalyje, jis savo neprilygstama išmintimi nusprendė, kad tai tinkamas metas pakilimui į kitą lygmenį. Jo kelionė buvo taiki ir neskausminga. Jis buvo apsuptas savo brolių“, - paskelbė muzikantai.

Tiksli J. Blacko mirties priežastis kol kas nepranešama.