Muzika

2019.05.17 14:53

Pasižvalgykite po „Eurovizijos“ miestelį: čia koncertuoja ir didžiausios konkurso žvaigždės

„Eurovizijos“ gerbėjai Izraelyje tikrai turi, ką veikti. Niekada nemiegančiu miestu vadinamas Tel Avivas garsėja naktiniu gyvenimu, o konkurso mėgėjai gali apsilankyti jūros pakrantėje įsikūrusiame „Eurovizijos“ miestelyje, kuriame – gyvo garso koncertai ir kitos linksmybės.

„Eurovizijos“ miestelis – oficiali festivalio zona konkurso gerbėjams, kuri veikia iki „Eurovizijos“ pabaigos. Šiais metais miestelis įsikūręs Tel Avivo pajūryje, netoli istorinės Jaffos pakrantės esančiame Charles Clore parke. Tai viešas parkas, kuriame paprastai vyksta Tel Avivo LGBT bendruomenės renginiai ir paradai.

„Eurovizijos“ miestelyje vyksta įvairūs renginiai – gyvos muzikos pasirodymai, didžėjų šou, tiesioginių „Eurovizijos“ pusfinalių ir finalo transliacijos. Konkurso fanai miestelyje tikrai turi veiklos – ne tik gali mėgautis koncertais ir kitomis veiklomis, bet ir įsigyti maisto ir gėrimų, suvenyrų.

Portalui LRT.lt sutikti miestelio lankytojai sakė, kad čia linksmai praleisti laiką ir pajausti „Eurovizijos“ dvasią gali ir tie, kurie neįsigijo bilietų į tiesioginius „Eurovizijos“ pusfinalius ar finalą.

„Atvykau su kompanija iš Kroatijos, palaikome savo atlikėją. Kadangi turime bilietus tik į finalo repeticiją, visas tiesiogines transliacijas stebime šiame miestelyje. Vakare čia labai daug žmonių su vėliavomis, visi puikiai nusiteikę, dainuoja ir šoka. Tikra vakarėlio nuotaika“, – sakė kroatas.

Jam pritarė ir miestelyje sutiktos australės: „Esame pirmą kartą ir Izraelyje, ir „Eurovizijoje“. Pirmąjį pusfinalį, kuriame dainavo Australijos atstovė, stebėjome arenoje, bet čia ne ką mažiau smagu. Žinoma, dar reikia palaukti vakaro, kol susirinks daugiau fanų. Labai patinka tai, kad čia galima susipažinti su žmonėmis iš visos Europos."

Duris lankytojams „Eurovizijos“ miestelis atveria vakare ir užsidaro tik apie vidurnaktį. Čia lankytojams paruošta speciali programa, o didžiausioje scenoje koncertuoja ne tik vietiniai Izraelio muzikantai, artistai iš visos Europos, bet ir patys šių metų konkurso dalyviai.

Antradienį „Eurovizijos“ miestelio lankytojai galėjo gyvai išgirsti Danijos, Albanijos, Švedijos, Rumunijos, Čekijos pasirodymus. Ketvirtadienį čia koncertavo į finalą po pirmojo pusfinalio patekusios Kipro ir Baltarusijos atstovės, bei į finalą nepatekęs Belgijos atlikėjas.

Tačiau jie – ne vienintelės „Eurovizijos“ fanams miestelyje dainavusios žvaigždės. Ketvirtadienį, prieš antrojo pusfinalio transliaciją, čia įspūdingą šou surengė 2014 metais „Euroviziją“ nugalėjusi dainininkė Conchita Wurst.

Miestelyje pagerbta ir Izraeliui pernai pergalę su daina „Toy“ iškovojusi dainininkė Netta Brazilai. Čia pastatyta milžiniška jos skulptūra iš žaislų, pakyla su jos sceniniu kostiumu, galima įsigyti atributikos su dainininkės atvaizdu.