Naujienų srautas

Muzika2019.05.16 20:03

„Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys atlikėjų su negalia grupė, pavergusi izraeliečių širdis

Tel Avive ketvirtadienio vakarą vyksiančiame antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje po konkursantų pasirodymų TV žiūrovai pamatys grupę, kuri vadinama išskirtine ir Izraelyje sulaukia didelio dėmesio.

Visi aštuoni grupės „The Shalva Band“ nariai – žmonės su negalia, nuo aklos dainininkės iki muzikanto su Dauno sindromu.

Ne vienus metus Izraelyje ir užsienyje koncertuojanti grupė, nešanti vienybės ir lygybės žinią, šiais metais dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje ir iškart tapo jos favoritais.

Tačiau grupė nusprendė pasitraukti iš atrankos savo noru. Pirmiausia todėl, kad „Eurovizijos“ rengėjai nesutiko nutraukti visų darbų per judėjų religinę šventę – šabą.

Be to, atlikėjams pasirodė nepriimtina taisyklė, kad scenoje gali pasirodyti tik šeši artistai. Grupėje – aštuoni žmonės, tad „The Shalva Band“ nusprendė nedaryti kompromiso ir ant atsarginių suolelio nepalikti dviejų savo narių.

Nepaisant to, „Eurovizijos“ gerbėjų širdis užkariavusi grupė pasirodys didžiojoje konkurso scenoje. Jo rengėjai nusprendė, kad „The Shalva Band“ tobulai atspindi šių metų „Eurovizijos“ šūkį – „Išdrįsk svajoti“.

Ketvirtadienio vakarą žiūrovai pamatys 18 šalių atlikėjų pasirodymus, taip pat – garsaus mago Lioro Suchardo triukus ir, tikimasi, Tel Avivo parodų centre apsilankysiančios garsiosios JAV atlikėjos Madonnos interviu. Jos pasirodymas taps šeštadienį vyksiančio konkurso finalo puošmena.

Šį vakarą paaiškės, ar Lietuvos dainininkas Jurijus Veklenko su daina „Run With The Lions“ žengs į šeštadienį vyksiantį finalą. Jo pasirodymo numeris – 12. Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį 22 valandą tiesiogiai transliuos LRT.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą