Naujienų srautas

Muzika2019.05.15 20:40

Jurijaus konkurentę iš Maltos įkvėpė triumfas Lietuvoje: mano ryšys su jūsų šalimi - ypatingas

Ketvirtadienį Tel Avive antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko susirungs su septyniolika konkurentų.

18 antrojo pusfinalio dalyvių rungsis dėl dešimties kelialapių į finalą, kuris įvyks šį šeštadienį.

Pirmajame pusfinalyje, kuris vyko antradienio vakarą, jau paaiškėjo dešimt finalininkų – atlikėjai iš Kipro, Slovėnijos, Čekijos, Baltarusijos, Serbijos, Australijos, Islandijos, Estijos, Graikijos ir San Marino.

Tarp būsimų Jurijaus konkurentų – prieš jį antrajame pusfinalyje dainuosianti maltietė Michela Pace, atliekanti dainą „Chameleon“.

Vienai jauniausių konkurso dalyvių, kuriai sausį sukako aštuoniolika, prognozuojama vieta finale, o gal ir geriausiųjų dešimtuke.

Su Jurijumi draugiškai bendraujanti mergina gimtinėje išgarsėjo tik šįmet, kai laimėjo pirmąjį Maltos TV šou „X faktorius“ sezoną.

„Teisė atstovauti Maltai „Eurovizijoje“ buvo vienas iš „X faktoriaus“ prizų. Turiu ritmingą dainą apie chameleoną. Apie tai, kaip žmonės turi prisitaikyti prie visų gyvenime tenkančių netikėtumų, judėti į priekį ir keistis pagal situaciją, neleisti niekam jų sustabdyti.

Būdama scenoje, labai džiaugiuosi ir visiškai nejaučiu jaudulio. Daug kas sako, kad esu viena jauniausių, man turėtų būti sudėtingiau. Bet aš manau, kad amžius – tik skaičius, jis nieko nelemia“, - LRT.lt sakė atlikėja.

Beje, jos profesionalios karjeros startu galima laikyti pasirodymą Lietuvoje, kurioje dainininkė jau viešėjo du kartus.

Pernai ji laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame konkurse „Muzikos talentų lyga“.

„Lietuva man davė labai daug. Tokios patirtys labai padeda pasitikėti savimi. Pergalė įkvėpė judėti į priekį, tikėti, kad galiu daug, dalyvauti „X faktoriuje“. Tad mano ryšys su Lietuva - ypatingas.

Lietuva man pasirodė labai graži. Buvau joje vasarą ir pavasarį. Vasarą buvo labai karšta, o kovo mėnesį – visiškai kitaip. Tai mane nustebino, nes Maltoje klimatas – visai kitoks, gana vienodas visus metus“, - kalbėjo Michela.

Dėl muzikinės karjeros merginai teko netgi smarkiai pakoreguoti planus mokykloje. Gegužę ji turėjo laikyti brandos egzaminus, tačiau dėl aštuoniolikmetei tekusios „eurovizinės“ pareigos mokytojai sutiko juos perkelti į rugsėjį.

„O tada, tikiuosi, stosiu į universitetą, nes man patinka mokytis. Ką studijuosiu? Norėčiau rinktis kriminologiją, nes ši profesija mane labai traukia. Bet muzikos tikrai neketinu mesti“, - kalbėjo maltietė.

Tel Avive jai nuotaiką kiek sugadino pirmosios repeticijos, kurias gadino techniniai nesklandumai. Bet generalinėje antrojo pusfinalio repeticijoje trečiadienio popietę maltietė jau atrodė tvirtai, o gerų emocijų suteikė ekskursija laivu.

Kai laimėjo „X faktorių“ ir kelialapį į „Euroviziją“, Michelos gyvenimas visiškai pasikeitė. Gimtinėje ją atpažįsta kiekviename žingsnyje, kasdien tenka pozuoti šimtams asmenukių.

„Tačiau tai manęs nevargina, atvirkščiai – įkvepia ir motyvuoja. Malta jau 31 kartą dalyvauja „Eurovizijoje“, kol kas niekada nelaimėjo.

Bet šis konkursas mūsų šalies gyventojams – labai svarbus, juo susergama dar vaikystėje. Jei Maltai pavyktų laimėti, mano šalyje būtų nacionalinė šventė, neabejoju tuo. Bet kol kas didžiausias tikslas – patekti į finalą“, - kalbėjo M. Pace.

To paties ji linki ir Jurijui: „Jis labai talentingas ir mielas. Per repeticijas beveik neteko jo matyti, nors dainuoja iškart po manęs. Bet noriu, kad susitiktume ir finale“.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi