Naujienų srautas

Muzika2019.05.14 16:04

Erotika, šiurpas ir keistenybės: ko tikėtis iš pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio?

Tel Avive antradienio vakarą prasidės 64-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas – vyks pirmasis jo pusfinalis, jį tiesiogiai transliuos LRT.

Pirmajame pusfinalyje susirungs 17 šalių, jos išsidalins 10 kelialapių į šeštadienį vyksiantį finalą.

Lietuvos atlikėjas Jurijus Veklenko rungsis antrajame pusfinalyje, kuris įvyks ketvirtadienį.

Dar prieš porą savaičių visų konkurse dalyvaujančių šalių atstovai stengėsi slėpti savo būsimų pasirodymų detales, tačiau dabar jokių paslapčių jau nebėra.

Pirmadienį įvyko dvi generalinės pirmojo pusfinalio repeticijos, vieną jų palydoviniu ryšiu jau stebėjo ir jame dalyvaujančių šalių komisijos, kurių balsai nulems 50 procentų galutinio rezultato.

Repeticijose atlikėjai pasirodė kaip tikrame „Eurovizijos“ pusfinalyje – stebint žiūrovams, dalyvaujant vedėjams ir kviestiniams svečiams.

Visų pasirodymų detalių išduoti nesinori, tačiau keli iš jų jau iš anksto traukė didesnį žiniasklaidos ir „Eurovizijos“ gerbėjų dėmesį.

Pirmajame pusfinalyje LRT žiūrovai išvys bene skandalingiausią šių metų „Eurovizijos“ grupę – islandus „Hatari“, atliekančius industrinės elektroninės popmuzikos kūrinį gimtąja kalba.

Grupė, kurios pavadinimas reiškia „nekentėjai“, dainuoja apie tai, jog Europa sugrius, o žmonija nukentės. Grupės priešakyje – pusbroliai Matthias ir Klemensas, dainuojantys skirtingais balsais, vienas jų isteriškai kriokia, kitas – dainuoja aukštas natas.

Visi grupės nariai vilki sadomazochistinius drabužius, jų judesiai scenoje – provokuojami, bet dar daugiau aistrų kelia grupės kalbos. Mat muzikantai Izraelį atvirai vadina okupantais ir tvirtina, kad jų tikslas – sugriauti kapitalizmą.

Greta šiurpinančio islandų pasirodymo nublanksta daugelis kitų, bet savo dėmesio dozę tikrai gaus Kipro atstovė Tamta – jau vien todėl, kad jos šou primena lengvos erotikos filmą, o pasirodyme yra ir striptizo elementų.

Ryški stengsis būti ir Baltarusijos atstovė Zena, šaudanti iš visų patrankų: pasirodymui pasitelkta begalė vizualinių efektų, dūmai, fejerverkai, ryškūs drabužiai ir įspūdingai judantys šokėjai.

Ekstravagancijos fronte karaliaus portugalas Conanas Osiris – keistuolis su jį visur lydinčiu pusnuogiu šokėju, atliekantis neįprasto skambesio dainą ir atrodantis kaip prisirūkius stiprių narkotikų sukurta konkurso laimėtojo Salvadoro Sobralio kopija.

O jei ir jis nenustebins, tai padaryti turėtų australė Kate Miller-Heidke, kurią šou režisieriai su dviem šokėjomis sugebėjo „pakabinti“ ore ant linguojančių karčių. Vaizdas, kurio vieną sykį pamatęs nepamirši.

Visi 17 pasirodymų ir konkursą pradėsianti Izraelio žvaigždė Netta – jau antradienio vakarą, 22 valandą, per LRT televiziją.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi