Muzika

2019.05.11 11:24

Antroji Jurijaus repeticija „Eurovizijoje“: pakeistas vaizdas ir eksperimentai su drabužiais

Ramūnas Zilnys, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.11 11:24

Šeštadienis Tel Avive – kupinas įspūdžių Lietuvos atstovui „Eurovizijoje“ Jurijui Veklenko. Ankstyvą rytą dainininkas skubėjo į šio miesto parodų centrą, kur jau kitą savaitę pasirodys antrajame konkurso pusfinalyje.

Po dvi atskiras repeticijas, trunkančias 20-30 minučių. Tiek „Eurovizijos“ rengėjai skiria kiekvienos šalies atlikėjams, kad jie „nušlifuotų“ savo pasirodymą, o operatoriai sutvarkytų visas filmavimo klaidas.

Po pirmosios repeticijos, kuri įvyko antradienį, Jurijus, kaip ir daugumos kitų šalių atstovai, nebuvo visiškai patenkintas filmavimu ir apšvietimu.

Šeštadienį Lietuvos atlikėjo komanda pamatė, ar buvo atsižvelgta į jos pastabas. Vaizdas – jau geresnis, tačiau visiškai jo pataisyti kol kas nepavyksta.

Didžiausia problema – apšvietimo efektai ir ekranas už atlikėjo nugaros, kuris vis dar neveikia taip, kaip norėtųsi.

Pasirodymo vizualinė idėja – pirmąją dainos dalį Jurijus dainuoja prietemoje, apšvietimui išryškinant jo veidą, o paskui ekranas pradeda blyksėti geltonos ir raudonos spalvos taškeliais.

Pirmosios repeticijos metu jais buvo „piešiamos“ figūros – žmonių siluetai, susikimbančios rankos.

Šio sumanymo, regis, atsisakyta – buvo nuspręsta, kad jis neatrodo efektingai, tik blaško dėmesį.

Vienas scenoje pasirodantis Jurijus apsirengęs panašiai, kaip ir prieš kelias dienas – juodos kelnės, masyvūs batai, juodi marškinėliai.

Tiesa, vietoj militaristinio stiliaus švarko šįkart jis pasipuošė juodais marškiniais su asimetriškomis detalėmis. O antrą sykį dainuodamas juos nusivilko ir liko tik su marškinėliais.

Kuris aprangos variantas – tinkamiausias scenai, dainininko komanda nuspręs trečiadienį, kai ateis metas dainuoti generalinėje antrojo pusfinalio repeticijoje.

Tačiau viena jau aišku – iš esmės, radikaliai įvaizdis jau nesikeis. Juodi, santūriai atrodantys drabužiai – dainininko pasirinkimas, dėl kurio jis visiškai įsitikinęs.

Be to, tai turėtų padėti išsiskirti iš dviejų konkurentų – pusfinalyje prieš Jurijų dainuosianti maltietė ir po jo pasirodysiantis rusas ketina rinktis baltus drabužius.

Dėl balso niekas neturėtų jaudintis – kaip ir ankstesnėje repeticijoje, Jurijus dainuoja tiksliai, lyg būtų ne žmogus, o tobulai užprogramuotas robotas.

Su kameromis jis irgi elgiasi puikiai – romantiška Lietuvos atstovo šypsena tikrai turėtų įsiminti Europai.

Šeštadienį Jurijaus dar laukia spaudos konferencija, o sekmadienį – didysis „Eurovizijos“ atidarymo vakarėlis Tel Avivo centre, kur jis su kitų šalių atlikėjais žengs oranžiniu kilimu.

O prieš tai – Lietuvos prezidento rinkimai, kuriuose Jurijus ketina balsuoti, apsilankęs mūsų šalies ambasadoje Tel Avive.