Naujienų srautas

Muzika2019.05.11 09:28

Meilės revoliuciją „Eurovizijoje“ kursianti graikė: yra dalykas, kuriuo Jurijus čia nustebina visus

Jau kitą savaitę Tel Avive vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Graikijai atstovaus atlikėja Katerine Duska – ir šis pasirinkimas daug kam atrodo neįprastas.

Batutai, fejerverkai, folkloro elementai, dainos apie išgertuves, verksmingos baladės arba euforiški šokių muzikos ritmai – Graikija „Eurovizijoje“ jau yra susikūrusi įvaizdį, per patrankos šūvį nutolusį nuo bet kokių keistesnių muzikinių eksperimentų.

Šįmet graikai nusprendė elgtis kitaip – nedarė atrankos, o tiesiog pasirinko atlikėją, priskiriamą alternatyviai popmuzikos scenai. Tokią, kuri net nėra viena populiariausių savo šalyje.

Jei palygintume su Lietuva – tai maždaug tas pats, kas į „Euroviziją“ išsiųsti, pavyzdžiui, dainininkę Migloko.

Prieš ketverius metus debiutinį albumą išleidusi K. Duska – Kanadoje gimusi ir augusi atlikėja, kritikų lyginama ir su melancholiška Švedijos popžvaigžde Lykke Li, ir su velione britų dainininke Amy Winehouse.

Jos atliekama daina „Better Love“ – trys minutės modernios popmuzikos, kurią lydi ir gana neįprasto atspalvio vaizdo klipas.

Jokių eurovizinių muzikos klišių ar perdėto noro įtikti – ir, panašu, „Eurovizijos“ gerbėjams tai patinka. Katerine, kuri antradienį pasirodys pirmajame pusfinalyje ir jame nesusidurs su Lietuvos atstovu Jurijumi, prognozuojama vieta finale ir geriausiųjų dešimtuke.

Tiesa, su Jurijumi ji kasdien gali susidurti už scenos ribų – graikų delegacija apsistojo tame pačiame viešbutyje, kaip ir Lietuvos.

Artėjant kovai pusfinalyje, Katerine davė interviu portalui LRT.lt.

- Gimėte Kanadoje, atstovaujate Graikijoje. Kokia jūsų istorija?

- Gimiau Monrealyje, ten gyvenau iki šešiolikos. Tada su tėvais persikrausčiau į Graikiją, nes jie į Kanadą emigravo iš ten, visada norėjo grįžti. Tiesa, dabar vėl gyvena Kanadoje, o aš likau Atėnuose. (Juokiasi).

- Esate bendradarbiavusi su ne vienu įdomiu „indie“ ir popmuzikos atlikėju – nuo Lietuvoje labai mėgstamos JAV dainininkės LP iki švedo Albino Lee Meldau. Kaip įsisukote į jų ratą?

- 2013-aisiais savo karjerą Atėnuose pradėjau, internete patalpindama vienos savo dainos „žalią“ versiją. Nieko nesitikėjau, bet daina daug kam patiko, pradėjo transliuoti radijas, daug žinomų įrašų leidyklų pradėjo manimi domėtis.

Galiausiai pasirašiau sutartį su stambiausios pasaulio leidyklos „Universal Music“ Graikijos skyriumi. O tai atvėrė daug durų.

Nuo to laiko į priekį einu nedideliais žingsniais, bet jaučiuosi labai dėkinga. Graikija man suteikė daug galimybių.

- Kanada ir Graikija – labai skirtingos šalys, nuo klimato iki žmonių mentaliteto. Ko iš Kanados labiausiai pasiilgstate ir kas Graikijoje jums labiausiai patinka?

- Abi šalis labai myliu, man patinka ir Graikijos, ir Kanados kultūra. Patinka, kad kanadiečiai – atviresni, labiau rūpinasi visuomenės problemomis, jautresni vienas kitam, beveik nėra diskriminacijos. Nuostabi švietimo sistema, man pasisekė, kad ten užaugau.

Pasiilgstu Kanados parkų, ilgų pasivažinėjimų dviračiu, erdvės pojūčio.

Graikijos kasdienis ritmas – labai ypatingas. Graikai gyvena spontaniškai, nesuka galvos dėl pinigų ir karjeros, yra patenkinti gyvenimu. Manau, kad taip gyventi sveika. Ir, žinoma, nuostabus oras, Viduržemio jūra. Kaip tai gali nepatikti?

- Ar, augdama Kanadoje, apskritai žinojote, kas yra „Eurovizija“?

- Ne, neturėjau žalio supratimo. Mūsų šeima nežinojo, kas tai per konkursas. Bet kai tik persikėlėme įš Graikiją, iškart sužinojome. Nes Graikijoje „Eurovizijos“ populiarumas – milžiniškas, tai – kone religija.

Bet mane nustebino ir pradžiugino, kad šįmet „Eurovizija“ bus transliuojama Kanadoje. Nuostabu, mano tėvai galės pasižiūrėti. Tikiuosi, vieną dieną ateityje ir Kanada dalyvaus „Eurovizijoje“. Jei Australija gali dalyvauti, tai ir Kanada gali.

Manau, būtų nuostabu, jei „Eurovizija“ kada nors ateityje taptų pasauliniu konkursu.

- Ar dalyvauti „Eurovizijoje“ buvo jūsų tikslas, ambicija?

- Tikrai ne, apie tai net negalvojau. Bet tai – didelė garbė. Nes man pasiūlė dalyvauti, be jokios atrankos. Man tai buvo staigmena.

Be to, turiu laisvę surengti tokį pasirodymą, kokio noriu. Tai – beprotiškai įdomu. Jaučiu, kad per šiuos kelis mėnesius gavau tiek patirties, kiek gaučiau per kelerius metus. Bet kuriam atlikėjui tai padeda augti, suteikia daug dėmesio.

Man „Eurovizija“ – pirmiausia muzikinis konkursas, kuriame klesti įvairovė.

- Bet dar prieš dešimt metų daug kas sakė, kad „Eurovizija“ – kičo konkursas. Ar šis renginys keičiasi?

- Man „Eurovizija“ – tai ABBA, Salvadoras Sobralis, Sebastienas Tellier. Čia matėme tiek daug įdomių atlikėjų. Niekada nežinai, ko tikėtis, ir man tai patinka. Jokios cenzūros, gali dainuoti bet ką.

Šie metai man atrodo ypač stiprūs. Daug šiuolaikiškos muzikos, kuri galėtų skambėti ir ne šiame konkurse, pavyzdžiui, britų radijo stočių eteryje. Man patinka daug šių metų dainų, didžiuojuosi, kad tarp jų skamba ir maniškė.

- Ką manote apie Lietuvos atstovą Jurijų?

- Mes jau susitikome prieš „Euroviziją“, matėmės kituose renginiuose. Jo atliekama daina man atrodo stipri, tikiu, kad jai gerai seksis.

Yra dalykas, kuriuo Jurijus čia nustebina visus. Jis turi labai ypatingą, aukštą balsą, kurio visiškai nesitiki, kai pamatai jo išvaizdą. (Juokiasi). Jurijus – labai fotogeniškas, turi daug privalumų.

Iki šiol nesu buvusi Lietuvoje, man jos pavadinimas skamba egzotiškai. Tikiu, kad būtų labai įdomu apsilankyti.

- Kaip atrodys jūsų pasirodymas „Eurovizijoje“?

- Scenoje bandau kurti meilės revoliucijos nuotaiką. Pasirodymas – labai romantiškas ir galingas, jame dominuoja moterys.

Noriu, kad pasirodymas būtų meniškas. Šiuolaikinis šokis jame susijungia su fechtavimu. Manau, tai „Eurovizijoje“ iki šiol nematyta. Noriu, kad žmonės pajustų pozityvias mintis, kad daina juos apkabintų ir įtrauktų. Tikiuosi, patiks.

Daug ruošėmės, noriu didžiuotis savo pasirodymu. Pirmojoje repeticijoje jis dar neatrodė tobulai, bet tikiu, kad viskas susitvarkys. Jei būsiu patenkinta savo pasirodymu, man bus nesvarbu, kurią vietą užimsiu.

- Ar Graikija trokšta vėl laimėti „Euroviziją“?

- Taip, žmonės nusiteikę entuziastingai. Juolab kad pastaruosius kelerius metus mums nelabai sekėsi konkurse.

Graikijos transliuotojas ERT šįmet nusprendė surizikuoti ir pasirinko mano dainą. Kuri – tokio žanro, koks Graikijai dar niekada neatstovavo. Graikijoje aš priskiriama nepriklausomai, alternatyviai scenai. Niekas nesitikėjo, kad pasirinks mane.

Manau, žmonėms tai įdomu. Ir gal todėl sulaukiu tokio didelio palaikymo. Tai, kad geri atsiliepimai plūsta iš kitų šalių, graikams dar labiau patinka. Esu tikra, kad Graikija tikrai neatsisakytų dar sykį surengti „Euroviziją“.

- Iki „Eurovizijos“ vis pasigirsdavo nuomonių, kad Tel Avivas – netinkama ir nesaugi vieta „Eurovizijai“. Ar jaučiate kokį nors pavojų?

Ne. Tel Avivas – gražus, jaukus miestas, šalia paplūdimys, puikus oras. Kita vertus, mes čia esame savo „burbule“, mumis rūpinasi Europos transliuotojų sąjunga. Atmosfera – puiki, aš jaučiuosi saugi.

- Su kuriuo šių metų „Eurovizijos“ dalyviu smagiausia leisti laiką?

- Michaelu Rice‘u iš Didžiosios Britanijos. Laukiu, kada susitiksime. Jis – labai linksmas ir mielas.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi