Muzika

2019.05.08 20:35

Pirmosios „Eurovizijos“ repeticijos baigtos: kurie Jurijaus konkurentai įsiminė labiausiai?

Trečiadienį pasiruošimas „Eurovizijai“ nutilo. Nors tai – labai neįprasta, Tel Avivo parodų centras, kuriame vyks didžiausias Europos dainų konkursas, vienai dienai buvo uždarytas. Nevyko repeticijos ir atlikėjų susitikimai su žiniasklaida.

Priežastis – nuo antradienio saulėlydžio iki trečiadienio saulėlydžio Izraelyje minima žuvusių kareivių ir teroro aktų aukų atminimo diena, kurios metu užsidaro kavinės, parduotuvės, niekas nedirba, tarp jų – ir „Eurovizijos“ techninis personalas.

Iki šios priverstinės pertraukos visi Izraelyje jau viešintys abiejų pusfinalių dalyviai spėjo po vieną sykį parepetuoti „eurovizinėje“ arenoje. To nepadarė tik konkurso šeimininkai ir be pusfinalio barjero finale dalyvausiantys stambiųjų renginio finansuotojų – Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Didžiosios Britanijos – atstovai. Jie repetuos savaitgalį.

Antroji repeticija Lietuvos atstovo Jurijaus Veklenko laukia šeštadienį, o pasirodymas antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje – kitą ketvirtadienį, gegužės 16-ąją.

Artėjant lemiamoms kovoms, LRT.lt pažvelgė į penkis Jurijaus konkurentus, kurių repeticijos sulaukė didžiausio žiniasklaidos dėmesio.

Islandija

Šios šalies atstovai – bene skandalingiausi šių metų „Eurovizijoje“. Grupė „Hatari“, kurioje groja ir Vilniuje viešėjusios grupės „Vok“ būgnininkas Einaras Stefsonas, į sceną eina su sadomazochistinius filmus primenančiais drabužiais, derina grėsmingą žemą ir aukštą dviejų dainininkų vokalą, savo kalba dainuoja apie tai, kad Europa sugrius, o neapykanta nugalės.

Provokuojami šokėjų judesiai šiam keistam kūriniui prideda dar daugiau patrauklumo, o dėmesį patraukti padeda ir dainininkų kalbos.

Jie atvirai pasisako už nepriklausomą Palestinos valstybę, viešai pakvietė Izraelio premjerą atvykti į Islandiją ir susigrumti imtynėse, sklando kalbos, kad šios kelionės į Izraelį metu ketina aplankyti ir Palestiną.

Per spaudos konferenciją grupė sulaukė klausimo apie savo pažiūras – vedėja skubiai mėgino islandus nutildyti, skelbdama, kad konferencija baigėsi. Muzikantai ramiai atsakė, jog „Eurovizijos“ taisyklės draudžia šiame konkurse politikuoti ir jie to nedarys.

Graikija

Tame pačiame viešbutyje, kuriame gyvena ir Jurijus, įsikūrusi Graikijos atstovė Katerine Duska turi įdomią istoriją. Ji gimė Kanadoje, o į Graikiją, iš kur kilę jos tėvai, persikraustė šešiolikos.

Tėvai jau grįžo į Kanadą, o Katerine, kuriai dabar 29-eri, liko Atėnuose. Ten ji daro sėkmingą karjerą, kurdama „indie pop“ muziką, lyginamą su tokių atlikėjų kaip, pavyzdžiui, švedės Lykke Li.

Katerine jau bendradarbiavo su žinomais atlikėjais LP ir Albinu Lee Meldau, save priskiria alternatyviai popmuzikos scenai ir, kaip prisipažino LRT.lt, pati yra kiek nustebusi, jog Graikijos transliuotojas vietoj įprastos popdainos pasirinko gana modernaus skambesio jos kūrinį „Better Love“.

Dėmesio ji sulaukė ir dėl sceninio pasirodymo – su šokėjomis, Graikijos architektūrą primenančiomis dekoracijomis ir kardais.

Rusija

Sergejus Lazarevas „Eurovizijos“ gerbėjams įdomus vien jau todėl, kad prieš trejus metus Stokholme vos nelaimėjo „Eurovizijos“, užimdamas trečiąją vietą ir laimėdamas TV žiūrovų balsavimą.

Kai tarp lyderių patekę atlikėjai netrukus vėl šturmuoja „Euroviziją“, jie savaime priskiriami prie favoritų. Juolab kad, nepasiginčysi, Sergejus turi gražų balsą ir yra artistiškas.

Tiesa, jo dainai „Scream“ pasigirsta ir kritikos – esą ji kiek pernelyg nuobodi, o iš tiek pasiekusio atlikėjo buvo galima tikėtis daugiau.

Nepaisant to, Sergejus (ir jį nuolat lydintis „mokytojas“ Filipas Kirkorovas) Tel Avive fotografuojami kiekviename žingsnyje, o repeticiją irgi lydėjo palankūs atsiliepimai.

Scenoje S. Lazarevui „talkina“ jį rodantys ekranai ir stiklo kubas, kuriame sukuriamas lietaus efektas.

Repeticijoje baltai apsirengęs Sergejus pusfinalyje pasirodys iškart po mūsiškio Jurijaus, kuris ketina rengtis juodai. Jei taip ir išliks, skirtumas bus ryškus – ne tik aprangos, bet ir santūraus lietuvio ir dramatiško ruso pasirodymo.

Portugalija

Šiai šaliai atstovauja ekstravagantiškas atlikėjas Conanas Osiris, mėgstantis vilkėti keisto kirpimo drabužius ir pristatantis dainą „Telemoveis“, kurioje susipina elektroninės muzikos ir folkloro garsai.

Scenoje jam talkina ne mažiau ryškiai atrodantis šokėjas, su kuriuo Conanas ir ekskursijose pritraukia dėmesio, mat sugeba apsirengti taip, jog tam reikia išties didelės fantazijos.

Scenoje per portugalo pasirodymą dominuoja žalia ir raudona – jo šalies vėliavos spalvos. Šokio judesiai ir neįprastas kūrinys tik sustiprina įspūdį, jog „Eurovizijoje“ ateina keistenybių era.

Tiesa, visi sutaria, kad daina nėra tokia įtaigi kaip konkursą laimėjusio Salvadoro Sobralio, bet portugalai demonstruoja, kad jiems nusispjaut į popmuzikos klišes ir garantuotus sėkmės receptus. O taip elgiasi vis daugiau šalių.

Olandija

Šios šalies atstovas Duncanas Laurence‘as vadinamas vienu konkurso favoritų, jo daina „Arcade“ patinka ir Jurijui, kuriam kūrinio nuotaika primena jo paties atliekamos dainos „Run With The Lions“.

Tiesa, skeptikai sako, kad olando balsas gyvai skamba kur kas silpniau nei įraše, tačiau tai netrukdo būriams „Eurovizijos“ gerbėjų žavėtis Duncanu ir prognozuoti, kad kitais metais „Eurovizija“ įvyks Amsterdame.

Pagyvensim – pamatysim, o kol kas – pirmoji repeticija, iš kurios aiškėja, kad keliolika minučių po Jurijaus pasirodysiantis Duncanas irgi renkasi ramų pasirodymo scenarijų, paprastus drabužius, žodžiu, yra labiau panašus į lietuvį, nei mums norėtųsi.

Scenoje jis pasirodo prie pianino, apšvietimo efektams piešiant širdį, tada pasirodymą papildo dūmai ir lazeriai.