Muzika

2019.05.09 09:00

Lietuvos eurovizinius balus skelbs Andrius Mamontovas: tai mano slapta svajonė

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.05.09 09:00

Artėjant kitą savaitę Tel Avive vyksiančiam „Eurovizijos“ dainų konkursui, ketvirtadienį atskleista, kas tiesioginiame eteryje Europai ir visam pasauliui paskelbs mūsų šalies skirtus balus.

Ši maloni pareiga šįmet teko vienam garsiausių Lietuvos atlikėjų Andriui Mamontovui. Jo skelbiamus balus šimtai milijonų TV žiūrovų išgirs vėlų gegužės 18-osios vakarą, pasibaigus „Eurovizijos“ finalininkų pasirodymams.

Dainininko, muzikanto, dainų autoriaus A. Mamontovo vardas ryškiai įrašytas ne tik į mūsų šalies populiariosios muzikos, bet ir į Lietuvos eurovizinę istoriją.

2006-aisiais jo suburta Lietuvos muzikos „visų žvaigždžių“ komanda „LT United“ su daina „We Are The Winners“ užėmė šeštąją vietą „Eurovizijoje“. Tai – iki šiol geriausias Lietuvos pasiekimas didžiausiame Europos dainų konkurse.

Vėliau A. Mamontovas ne sykį buvo Lietuvos „Eurovizijos“ atrankos komisijos nariu, o šįmet jam teks dvigubos pareigos.

Dainininkas antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris vyks gegužės 16-ąją, ir gegužės 18-ąją vyksiančiame finale bus Lietuvos eurovizinės komisijos narys. Komisijos skiriami balai sudaro 50 procentų kiekvienos šalies balsavimo rezultatų, kitus 50 procentų nulemia telefonu balsuojantys žiūrovai.

Vėlų šeštadienio vakarą Andrius taip pat paskelbs Lietuvos eurovizinius balus.

„Neslėpsiu – paskelbti balus eteryje yra mano slapta ir iki šiol neįgyvendinta svajonė. Angliškai tai vadinama „guilty pleasure“ – kažkas, apie ką gal kiek nejauku prasitarti, bet iš tikrųjų labai patinka.

Man skelbti balus per „Euroviziją“ yra tas pats, kas kartais pasiklausyti grupės „Modern Talking“ muzikos“, – šypsojosi Andrius.

Kokią pasisveikinimo frazę ištars Europai, dainininkas dar nenusprendė.

„Noras paskelbti balus atsirado po to, kai atstovavome Lietuvai su „LT United“. Tada norėjosi prieš skelbiant balus padainuoti „who is the winner...“ (angl. „kas yra laimėtojas...“). Bet dabar elgsiuosi solidžiau. Tiek, kiek man tai pavyks“, – kalbėjo dainininkas.

64-ąjį kartą rengiamas „Eurovizijos“ dainų konkursas Tel Avivo parodų centre vyks gegužės 14, 16 ir 18 dienomis. Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko pasirodys antrajame pusfinalyje, kuris įvyks gegužės 16 dieną. Abu pusfinalius ir finalą tiesiogiai transliuos LRT televizija. Visas karščiausias „Eurovizijos“ naujienas galite perskaityti portale LRT.lt.