Muzika

2019.05.08 18:11

Eurovizinės Jurijaus dainos kūrėjas Pele Loriano: patekti į finalą nebus lengva

Kitą savaitę į didžiąją „Eurovizijos“ konkurso sceną Tel Avive žengsiantis Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko užkulisiuose turės ir palaikymo komandą iš užsienio.

Mūsų šalies atstovo pasirinktą dainą „Run With The Lions“ parašė tarptautinė gerai žinomų kompozitorių ir prodiuserių komanda. Tai amerikietis Ericas Lumiere`as – žinomas šokių muzikos vokalistas ir kūrėjas, įrašęs hitų su Nicky Romero, Ferry Corstenu, „Cosmic Gate“ ir kitomis pasaulinėmis žvaigždėmis.

Taip pat – britų kūrėjas Ashley Hicklinas, parašęs dainų Tiesto, Mylene Farmer, „Eurovizijoje“ dalyvavusiam belgui Tomui Dice’ui ir kitiems. Ir šveicaras Pele Loriano – kompozitorius ir prodiuseris, prisidėjęs prie daugybės žinomų savo ir kitų šalių atlikėjų hitų.

Ashley ir Ericas ketina apsilankyti „Eurovizijos“ pusfinalyje Tel Avive, o Pele į konkursą trumpam atvyko šią savaitę – kad pamatytų Jurijaus ir kitų eurovizininkų repeticijas.

Mat šis šveicaras yra prisidėjęs prie net kelių „Eurovizijoje“ skambėsiančių kūrinių. Jis yra ir Vokietijos bei Šveicarijos eurovizinių dainų prodiuseris, o jo mergina – Didžiajai Britanijai atstovausiančios dainos bendraautorė.

„Taip, nelengva pasirinkti, už ką sirgti. Bet tikrai laikau sukryžiavęs pirštus už Jurijų“, – užkulisiuose juokėsi šveicaras.

Dainai „Run With The Lions“ ieškoti atlikėjo Lietuvoje buvo ne jo, o A. Hicklino idėja.

Mat šis britų kūrėjas Lietuvos atrankoje dalyvavo jau ne pirmą sykį – pavyzdžiui, jis yra pernai Kotrynos Juodzevičiūtės atliktos dainos „That Girl“ bendraautoris.

„Kai pirmą sykį išgirdau, kaip „Run With The Lions“ atlieka Jurijus, išsižiojau ir paklausiau savęs, ar tai įmanoma. Daina parašyta labai aukštam balsui, surasti tokį vokalistą nėra taip jau lengva.

Išgirdęs supratau, kad Jurijus ją dainuoja tobulai. Tai visiškai idealus dainos ir atlikėjo derinys“, – LRT.lt sakė P. Loriano.

Iki šiol jis niekada nėra lankęsis Lietuvoje, tačiau po šių metų „Eurovizijos“ ketina tai būtinai padaryti.

Juolab kad su Jurijumi užsimezgė bičiulystė, muzikantai nuolat susirašinėja internetu, o šį pavasarį dainininkas lankėsi P. Loriano studijoje Ciuriche, kur įrašė galutinę dainos „Run With The Lions“ versiją. Ji skambės ir Tel Avivo scenoje.

„Apie ką yra ši daina? Iš esmės – apie vidinę laisvę. Daryk tai, kas patinka, ką jauti. Būk savimi ir nekreipk dėmesio, ką kiti pasakys. Būk laisvas. Būk kaip liūtas“, – pasakojo šveicaras.

Tiesa, prognozuoti Jurijaus rezultatų jis kol kas nesiryžta. P. Loriano atkreipė dėmesį, jog antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis šįmet atrodo daug stipresnis ir sudėtingesnis už pirmąjį.

„Visi tai matome. Į šį pusfinalį burtai sudėliojo beveik visus „Eurovizijos“ favoritus. Aš labai tikiuosi, kad Jurijui pasiseks ir jis atsidurs finale. Jis tikrai to vertas – nuostabus atlikėjas, puiki daina. Bet lengva jam nebus“, – kalbėjo dainos kūrėjas.

Jo nuomone, svarbiausi Jurijaus pasirodymo privalumai – ne šou ar filmavimo efektai, o pati daina ir atlikėjo balsas.

„Ši daina tiesiog neša lengvą, gerą energiją. Be to, ji tikrai įsimena – sykį išgirsti ir priedainis jau sukasi smegenyse.
Jurijus – puikus artistas, be to, jis labai gerai atrodo, o tai irgi yra svarbu. Tikiu, kad viskas bus gerai“, – linkėdamas sėkmės Jurijui, kalbėjo P. Loriano.