Muzika

2019.05.08 14:37

Čia patenka tik delegacijos: pamatykite „Eurovizijos“ užkulisius iš arti

Gertrūda Stripeikytė, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.08 14:37

Visuomet smalsu pažvelgti ten, kur patenka nedaugelis. „Eurovizijos“ užkulisiuose sukasi tik dalyvaujančių šalių delegacijos, konkurso organizatoriai ir darbuotojai bei aptarnaujantis personalas. Portalo LRT.lt skaitytojams – galimybė pasižvalgyti ten, kur kitiems įkelti koją – nevalia.

Atvykusiuosius į šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurso areną „Expo Tel Aviv“ pasitinka griežta apsauga. Į teritoriją gali patekti tik akredituoti asmenys, o ir jiems tenka praeiti įvairias saugumo patikras.

Delegacijos palydimos iki persirengimo kambarių, kurie įkurti netoli scenos. Persirengimo kambariuose – minkštasuoliai, dideli veidrodžiai ir kabyklos sceniniams kostiumams. Persirengimo kambariai išsidėstę keliuose koridoriuose, o šalia Lietuvos kambarėlio – Maltos, Rusijos, Kroatijos kambariai.

Šalia persirengimo kambarių zonos paruošta ir jauki poilsio zona su kėdėmis, minkštasuoliais ir stalais. Šioje zonoje atlikėjai ir delegacijų nariai yra vaišinami vandeniu ir gaiviaisiais gėrimais, kava ar arbata, užkandžiais.

Šalia poilsio zonos – grimo ir plaukų stilistų kambariai. Čia po repeticijų atlikėjams teikiamos konsultacijos, patariama, kaip jie geriausiai atrodytų kadre.

Atskirą kambarį arenoje turi ir siuvėjų komanda, jei kažkuriam dalyviui prireiktų skubiai taisyti sceninį kostiumą. Arenoje taip pat nuolatos budi medikai, įrengtas tylusis kambarys susikaupti.

Nors toje pačioje arenoje, kurioje vyksta „Eurovizijos“ koncertas, dažniausiai būna įkurtas ir delegacijoms skirtas „žaliasis kambarys“, šįkart dėl vietos trūkumo jį teko perkelti kitur. Atlikėjai savo pasirodymo lauks ir kitų dalyvių pasirodymus stebės atskirame paviljone įkurtame „žaliajame kambaryje“.

Atskira erdvė parodų rūmuose skirta ir žiniasklaidos atstovams – jiems įrengta speciali erdvi salė su milžinišku ekranu, kuriame rodomos šalių repeticijos.

Žiniasklaidos erdvėje taip pat įkurta specialių vietų, kur patogu atlikti interviu su „Eurovizijos“ dalyviais, lauke įrengta jauki poilsio zona.

Šių metų „Eurovizija“ Izraelio kultūros židinyje Tel Avive vyksta  palyginti nedidelėje arenoje – parodų rūmuose „Expo Tel Aviv“. Šiuos parodų rūmus sudaro 8 paviljonai, kurių didžiausias talpina apie 7 tūkst. žmonių.

„Eurovizijos“ pusfinaliai ir finalas vyksta didžiausiame paviljone, kuriame specialiai suprojektuota ir sumontuota scena. Jos dizaineris – vokietis Florianas Wiederis, kuriam tai jau šeštoji „Eurovizija“. Jis jau kūrė scenos dizainą 2011-ųjų, 2012-ųjų, 2015-ųjų, 2017-ųjų ir 2018-ųjų metų „Eurovizijos“ dainų konkursams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.