Muzika

2019.05.02 22:22

Atlikėja Paula pristatė pirmąjį albumą: prabilo ir apie „Euroviziją“ bei planus užsienyje

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.05.02 22:22

Ketvirtadienio vakaras jaunai atlikėjai Paulai Valentaitei buvo ypatingas. 18-metė dainininkė, daug kam pažįstama iš „Eurovizijos“ atrankų, sostinės klube „Paviljonas“ pristatė pirmąjį savo minialbumą „Body Talk“.

Į ypatingą koncertą bičiulius pakvietusi Paula sudainavo ne tik keturis minialbume skambančius kūrinius, bet ir kitas savo repertuaro dainas – o jų per porą metų susikaupė nemažai.

Scenoje prie jos prisijungė du gerai žinomi muzikantai – su ne viena Lietuvos žvaigžde grojantis Juozas Martinkėnas ir Rasa Vaštakaitė, žinoma Shiny Raia slapyvardžiu. Abu jie, beje, taip pat yra mėginę jėgas „Eurovizijos“ atrankose.

Palaikyti Paulos į koncertą susirinko ir bičiuliai iš muzikos pasaulio – dainininkas Donatas Montvydas su šeima, atlikėjai Monique, Free Finga, netrukus į Tel Avivą atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“ išvyksiantis Jurijus Veklenko ir kiti.

Minialbume „Body Talk“, kuris bus išleistas tik internete, skamba keturios dainos, Paulos sukurtos ir įrašytos su žinomu Lietuvos muzikos prodiuseriu Gyčiu Valicku-Echoes.

„Labai džiaugiuosi šiuo darbu, man jis – išskirtinis, šie kūriniai yra labiau subrandinti, kitokie nei tai, ką anksčiau dariau.

Su Gyčiu vasaromis rengdavome kūrybines stovyklas, parašėme begalę dainų, ieškojom savęs, iš visų kūrinių išsirinkome keturis, kurie patys geriausi ir mane taikliausiai atspindintys.

Prisidėjo ir švedų prodiuseriai, su kuriais ne vienus metus bendradarbiaujame. Švedijoje dirbome savaitę. Be to, pirmą sykį atsirado daina, kurią rašiau ir prodiusavau pati, kone visą, nuo A iki Z“, – pasakojo Paula.

Kiti jos su G. Valicku parašyti kūriniai galbūt irgi išvys dienos šviesą. O gal net atliekami kitų dainininkų.

„Rašau ir kitiems. Pavyzdžiui, „Dance With Me“, kurią atlieka Marija Grabštaitė, yra mano su Gyčiu parašyta daina.

Esu visiškai atsidavusi kūrybai, jaučiu, kad tai – didžiausias mano džiaugsmas. Džiaugiuosi, kad visos keturios dainos, skambančios „Body Talk“, yra skirtingos. Pagal vienas norės linksmintis, pagal kitas liūdėti. Įkvėpimo šaltiniai? Nemanau, kad esu į kažką panaši, bet man patinka Billie Eilish ir Sabrina Claudio“, – sakė dainininkė.

Tiesa, darbus studijoje jai tenka derinti su kitais svarbiais užsiėmimais. Paulai teko pagrindinis vaidmuo naujame seriale „Bloga mergaitė“, kurį galima pamatyti portale LRT.lt.

Seriale ji vaidina maištingą penkiolikmetę paauglę. Ir nors sako, kad pati tokio amžiaus buvo kur kas ramesnė, savo vaidinamos herojės bruožus puikiai supranta.

„Su mama esame geriausios draugės, su tėčiu – irgi, jis mane vairuoti šiuo metu moko.

Suprantu, kad maždaug šešiolikos metų pradedama konfliktuoti su tėvais, bet su manimi taip nebuvo. Na, grįždavau iš įrašų studijos šeštą rytą, aštuntą keldavausi į mokyklą, bet tai – ir viskas. Visi tie pagėrimai su draugais – mane tai kažkaip aplenkė“, - atviravo Paula.

Pasiūlymą vaidinti seriale ji priėmė atsargiai, bet nudžiugo, sulaukusi palankių atsiliepimų, o dabar jau žino, kad vaidins ir antrajame serialo sezone.

„Tikrai nevadinu savęs aktore, tai – tik eksperimentas, pabandymas. Bet, jei jau pakvietė į antrą sezoną, vadinasi, ne taip jau blogai man sekasi. Šiaip žiūrėti filmus – mano mėgstamas užsiėmimas. Tik ne siaubo.

Gyvenime mačiau tik vieną, nuo to laiko iki dabar jį prisimenu. Buvo labai baisu, ten kažkoks filmas su kapais ir psichiatrine ligonine. Tą pačią naktį grįžau namo – namai užrakinti, niekam negaliu prisiskambinti, kiekvienas garsas – kaip iš siaubo filmo. Mano nervams to buvo per daug. Gal kada nors dar žiūrėsiu, bet kol kas tikrai ne“, – juokėsi Paula.

Greta vaidybos seriale mergina turi ir dar svarbesnių reikalų. Dvyliktokės, besimokančios eksternu, laukia egzaminai, kuriuos ji tikisi sėkmingai išlaikyti.

Mokymąsi eksternu ji pasirinko dėl įsibėgėjusios karjeros reikalų – kasdien vaikščioti į mokyklą tiesiog nebebuvo laiko,

„Viskas bus gerai. Pernai mokslo metus baigiau maždaug aštuonetu, tikiuosi, šįmet situacija bus panaši.

Kas toliau? Mąstau apie mokslus užsienyje, noriu studijuoti dainų rašymą ir prodiusavimą. Daug laiko praleidau Švedijoje, patinka ta šalis, žmonės, studijos. Gal mamai, šeimai būtų liūdna, jei iškeliaučiau ten, bet, kita vertus, juk netoli, per pusantros valandos galima parvykti.

Žinau, kad mano veikla visada bus susijusi su kūryba. Gyvenimą noriu nugyventi laimingai, tikrai neversiu savęs studijuoti teisės ar medicinos, kad turtingiau gyvenčiau“, – svarstė mergina.

Pernai ir užpernai ji sėkmingai dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje – abu sykius pasiekė jos finalą.

Šįmet atranką praleido – ir ne todėl, kad ant nosies buvo egzaminai.

„Eurovizijos“ atranka man davė beprotiškai daug, labai vertinu, ką iš jos gavau. Pusė žmonių, kurie manęs dabar klausosi ir seka, daro tai dėl „Eurovizijos“, bet jaučiu, kad šįmet tiesiog nebereikėjo dalyvauti.

Jei ateityje dar norėsiu – dalyvausiu, kūrybos nestinga, dainą tikrai galiu parašyti, bet dabar toks metas, kai tiesiog nesinori. Bet niekada nesakyk „niekada“, – kalbėjo Paula.

Vis dėlto šių metų „Eurovizijos“ dalyvį Jurijų ji karštai palaiko ir tiki, kad jam pavyks gerai pasirodyti.

„Daina puiki, jis puikiai atrodo ir jaučiasi, linkiu sėkmės. Pati būtinai žiūrėsiu per televizorių. Įdomu. Kol pati nedalyvavau atrankose, beveik visiškai nežiūrėdavau. O dabar įdomu“, – sakė Paula.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt