Naujienų srautas

Muzika2019.05.02 14:11

„Blitzrave“ rengėjas Viktoras Diawara: ši vakarėlių serija gimė visai netyčia

LRT.lt 2019.05.02 14:11

Buvusioje radijo imtuvų gamykloje įsikūręs menų fabrikas „Loftas“ šį penktadienį švęs „Blitzrave“ penkerių metų jubiliejų ir į reivo nakties kupiną gimtadienį kvies visus miesto klubinėtojus.

„Blitzrave“ yra „Lofto“ vakarėlių serija, stipriai pasižyminti žmonių mase ir kokybišku reivu. Renginio organizatorius Viktoras Diawara papasakojo, kad „Blitzrave“ gimė išties netikėtai ir visai neplanuotai.

„Šis vakarėlis atsirado visai netyčia. Kiek pamenu, 2014 m. gegužės mėnesį „Lofte“ turėjo groti Brodinski Louisahhhh!!! ir Club Cheval. Tai nebuvo „Lofto“ organizuojamas renginys, tačiau jam buvo ilgai ir kruopščiai ruoštasi.

Dvi paras „Lofte“ statė LED ekranus, apšvietimą ir garso aparatūrą. Gal dabar tai yra įprasta reivo renginiuose, tačiau tuomet tai atrodė lyg kosminis laivas“, – dokumentiniame filme pasakojo V. Diawara.

Menų fabriko „Loftas“ savininkas ir muzikantas V. Diawara savo pasakojime tęsė, kad renginio dieną garsus didžėjus pranešė, jog susirgo ir atvykti negalės.

„Kadangi „Lofte“ jau buvo tiek įdėta darbo, aš organizatoriams pasiūliau padaryti nemokamą renginį ir jį pavadinome „Blitzrave“, nes tai buvo tiesiog „blitz“ idėja“, – sakė V. Diawara.

Vakarėlis buvo išties sėkmingas, šokių ir tikro reivo ištroškusi minia pripildė pilną salę ir klubinėtojai nesiskirstė net išaušus rytui. Viktoras prisimena, kad praėjus mėnesiui panaši istorija ir vėl pasikartojo.

„Šį kartą mes organizavome vakarėlį į kurį turėjo atvykti Finnebassen, tačiau renginio dieną gavau elektroninį laišką, kur buvo pranešta, kad atlikėjas atvykti negalės. Aš greitai susisiekiau su visais pažįstamais didžėjais: Manfredu, Anna Hanna, The Sneekers ir kitais, ir vėl padarėme „Blitzrave“ vakarėlį“, – dalijosi jis.

Renginio organizatorius prisimena, kad būtent taip prasidėjo vakarėlių serija, kurioje grojo tokie garsūs vardai kaip Marcelis Dettmannas, Chicago Loop, Reflec, Coeter, Marla Singer, Mono Voice ir daugelis kitų.

Šį penktadienį „Blitzrave“ minės savo penkerių metų sukaktį, kur pasirodys Paryžiaus urbanistinė legenda – François X.

François Xavier-Zoumenou, kitaip žinomas kaip François X yra didžėjus ir muzikantas iš Paryžiaus. Savo vietą elektroninės muzikos pasaulyje užkariavo kaip menininkas, jaučiantis aistrą šiltoms, žemiškoms ir dinamiškomis kompozicijoms.

Didžėjaus kūryba nukelia į neužmirštamą ekstazės būseną, kur ausis paliečia klasikiniai ir laiko užmiršti perlai – muzika nuo 90-ųjų „Nu Groove“ eros iki negailestingo Čikagos techno žanro, kurie kiekvieną panardina į futuristinę nuotykių istoriją.

„Blitzrave“ penktajame gimtadienyje veiksmo netruks, nes savo palaikymą iš Lietuvos suteiks gerai reiveriams pažįstamas, tamsiosios elektronikos kūrėjas – Alex Krell.

Ilsėtis neleis „Lizdo“ klubo savininkas bei didžėjus Pakas, kuris suks geriausią savo elektroninės muzikos selekciją.

Na, o vakarėlį uždarys tikras reivo maestro – Jogaila. Gerai pažįstamas didžėjus, kuris ne kartą grojęs „Blitzrave“ vakarėlių serijose užsitarnavo pripažinimą iš šokių ištroškusių miesto klubinėtojų.

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi