Muzika

2019.05.01 15:50

40-metį švenčianti „Studija“ pristato pirmą naujo albumo dainą: tikime, kad tai bus vasaros hitas

LRT.lt2019.05.01 15:50

Besiruošdama koncertiniam turui, legendinė grupė „Studija“ šiandien klausytojams pristato pirmą naujojo albumo „Neliūdim“ dainą.

„Į albumą sudėjome 15 dainų, kuriomis tikime labiausiai. Šiandien su nekantrumu pristatome dainą „Vasara jau šalia”. Tikime, kad tai bus šios vasaros hitas”, - sako grupės lyderis Steponas Januška.

Nuo gegužės 1 dienos dainą transliuoja radijo stotys, jos klausytis bus galima ir populiariausiose internetinėse muzikos platformose.

Prieš 40 metų legendinės grupės „Studija“ įkūrėjais tapo penki studentai. Keturiasdešimt metų grupės sudėtis beveik nesikeitė.

„Šou versle nesunku pastebėti vienadienių išsišokimų tendenciją: pirmadienį uždainuoja, antradienį kviečia į „atsisveikinimo“ koncertą, trečiadienį jau užsiima dulkių siurblių prekyba, o ketvirtadienį, žiūrėk, vėl kviečia į „sugrįžimo koncertą“.

Čia reikia atskirti du dalykus: žaidimą ir gyvenimą. Mūsų grupė gimė iš pašaukimo, mes profesionalai tiek pagal išsilavinimą, tiek pagal požiūrį į muziką. Mes – šeima, kuriai muzika yra ne žaislas, bet gyvenimas“, – tikina Steponas Januška.

Pasak grupės lyderio, keturias dešimtis metų rašoma grupės istorija nestokoja nei juodžiausių krizių, nei sėkmės šuolių.

„Sėkmė neretai susijusi su pinigais. Nustojome būti tėvų išlaikomais jaunuoliais, siekėme išgyventi iš muzikos, tačiau šis verslas – negailestingas: vieną dieną tu – garbinamas tūkstančių, kitą – niekam nebereikalingas.

Ne sykį išgyvenom šį pragarą. Ir ne tik tai. Per keturiasdešimt metų įvyko didelių ekonominių krizių, o kai „badauji“, tada ir visas vidinis kolektyvo klimatas tampa sunkiai pakeliamas, konfliktiškas.

Tačiau mes - išgyvenome, mus „rišo“ aistra muzikai ir štai, po keturiasdešimties metų, visam pasauliui tris kartus apsivertus aukštyn kojom, „Studija“ vis dar tvirtai stovi ir, patikėkite, turi parako“ , - šypsosi grupės lyderis.

„Stipriai dirbame ir tikime, kad naujo albumo „paleidimas“ sugrąžins „Studiją“ į tuos laikus, kai gastroliuodavom po visą Lietuvą, o mūsų muzikos laukdavo būriai klausytojų. Šiais metais didžiuosius koncertus surengsime jau rudenį!“ – planais dalinasi S. Januška.

Naujausias grupės albumas „Neliūdim“ CD formatu turėtų pasirodyti gegužės pabaigoje, tačiau albumo dainos jau dabar yra pristatomos klausytojams.

„Albumas pavadintas vienos iš dainų vardu“. Kodėl? Viskas paprasta – „Neliūdim“ – būtent tokia šiandien yra „Studijos“ nuotaika ir nusiteikimas, kuriuo užkrėsime ir jus", - sako muzikantai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt