Muzika

2019.04.27 22:04

Sostinės publiką užbūręs duetas „Beissoul & Einius“ gavo netikėtų dovanų ir pranešė ypatingą žinią

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.04.27 22:04

Lyg iš fantastinių filmų atvykęs elektroninės muzikos duetas „Beissoul & Einius“ kaitino publiką sostinėje. „Siemens“ arenoje vykusiame didžiausiame jų metų koncerte susipynė ne tik unikalus vokalas, išjudinanti muzika, bet ir nežemiška mada, o šou įpusėjus duetas sulaukė pribloškiančios gerbėjų dovanos.

Ekstravagantiškas ir stilingas sostinėje surengtas šou skirtas trečiam albumui „White Crow“ ir trečiajai dueto drabužių kolekcijai pristatyti.

Į sceną dueto balsas Artūras Žabas-Beissoul žengė lyg burtininkas – apsirengęs žemę šluojantį apsiaustą, plačiausias kelnes ir įmantrią skrybėlę. Daug laiko, kad publika įsišėltų neprireikė – jau po pirmosios dainos beveik pilna arena ūžė.

Įvaizdį atlikėjas keitė kelis kartus. 8 metrų aukščio ekranai scenoje tai susijungdavo, tai vėl atsiskirdavo – juose publika stebėjo pačių atlikėjų kurtą vaizdo medžiagą.

Iš pradžių scenos taku link publikos ir atgal šokdamas vaikščiojo tik A. Žabas-Beissoul. Vėliau takas virto podiumu. Juo žengė drabužiais iš naujausios dueto kolekcijos pasipuošę modeliai. Septyniolika vyrukų pademonstravo besiplaikstančius, ilgus apsiaustus, plačias ir platėjančias kelnes, pūstas rankoves, kailius, blizgučius ir, žinoma, skrybėles.

Tarp modelių ir du vienodai apsirengę vyrai, nešini tokio dydžio kuprinėmis, į kurias, ko gero, tilptų patys.

Madų demonstravimą užbaigė aukšta, šviesiomis plunksnomis dekoruota karūna galvą pasipuošęs modelis.

Nors kolekcija, atrodo, labiau tiktų į JAV Nevados dykumoje vykstantį festivalį „Burning Man“, A. Žabas-Beissoul nuo scenos kvietė švęsti madą ir pristatytus drabužius žadėjo nešioti visus 2019 metus.

Anksčiau dueto nariai naujos kolekcijos kūrinius yra apibūdinę kaip tokius, kurie pasiruošę atlaikyti bet kokį kūno judesį ir su kuriais galima aštriai ir ryžtingai skrosti orą, nesvarbu, koks metų laikas ir oro sąlygos.  

Tai, kad A. Žabas-Beissoul mėgsta skrybėles, dueto gerbėjai žino kuo puikiausiai. Vieną plačiabrylę, puoštą ilgu vualiu ir paukščio figūrėle gerbėjai dainininkui ir padovanojo. Su nauju aksesuaru A. Žabas-Beissoul atliko keletą dainų.

Po jų atlikėjas pasiteiravo, ar skrybėlę reikia grąžinti, ir buvo gerokai nustebintas. Gerbėjai link scenos ištiesė dar vieną paukščiu puoštą skrybėlę, skirtą galvos apdangalų nemėgstančiam kitam dueto nariui – muzikos kūrėjui Einiui Jaručiui. A. Žabas-Beissoul juokavo, kad akimirka kone istorinė – Einius sutiko skrybėlę pasimatuoti ir buvo trumpam ją užsidėjęs.

Publika ypatingomis ovacijomis pasitiko dainas „Innocent Black Coffee“, „Rooftop“, „Don‘t Wanna Live My Life“ bei kitas iš naujojo albumo „White Crow“ (liet. „Balta varna“). Kūrinį „A Song To Live“ duetas kartojo net kelis kartus.

Vasarį pristatydamas albumą A. Žabas-Beissoul pasakojo, kad jo pavadinimas gimė tą pačią sekundę, kai tik atlikėjai įkėlė koją į šį pasaulį, tik prireikė laiko tai suprasti.

„Vieniems mes – keisti, kitiems – nesuprantami, tretiems – nepriimtini, bet esame ištikimi sau ir kūrybai. Pagrindinis mūsų dueto tikslas – daryti tik tai, ko mes patys norime, kas labiausiai džiugina. Net neliesti to, kuo netikime. Visa tai sudėta į albumą, kuris įkvėps žmones su panašia gyvenimo filosofija“, – pristatydamas albumą yra kalbėjęs A. Žabas-Beissoul.

Nors anksčiau duetas teigė, kad šou Vilniuje bus vienintelis toks, per koncertą buvo paskelbta žinia, kad analogišką pasirodymą atlikėjai surengs ir Kaune – „Žalgirio“ arenoje kitų metų sausio 5 d.

Naują albumą „Beissoul & Einius“ žada pristatyti ir Ukrainoje, Baltarusijoje bei Didžiojoje Britanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.