Muzika

2019.04.24 22:01

Britų roko žvaigždės „Royal Blood“ pirmą sykį koncertuos Lietuvoje

LRT.lt 2019.04.24 22:01

Per pastaruosius kelerius metus itin išpopuliarėjęs britų roko duetas „Royal Blood“ šįmet surengs koncertą Lietuvoje.

Grupės pasirodymas liepos 28 dieną įvyks sostinėje, VU Botanikos sode. Apie tai savo socialinių tinklų paskyrose trečiadienio vakarą paskelbė koncertą rengianti agentūra „8 Days A Week”.

Kaip skelbia koncerto rengėjai, „Royal Blood“ laikoma viena geriausių koncertinių grupių pasaulyje. Antai britų žurnalas „Q“ prieš keletą metų išrinko „Royal Blood“ geriausia gyvai grojančia grupe. „NME“ apdovanojimuose jie buvo išrinkti geriausia nauja grupe ir pelnė geriausios gyvai grojančios grupės apdovanojimą. Prieš penketą metų jie buvo pripažinti geriausia visos Jungtinės Karalystės grupe.

Praėjusiais metais jie vėl buvo nominuoti kaip geriausia britų grupė Britų muzikos apdovanojimų ceremonijoje.

„Royal Blood“ sudaro bosine gitara grojantis vokalistas Mike‘as Kerras ir būgnininkas Benas Thatcheris. Tiesa, jie tikrai kelia daugiau triukšmo nei du žmonės, atrodytų, gali padaryti.

„Royal Blood“ turi daugybę gerbėjų roko pasaulyje, tarp jų – juos fantastiška grupe vadinantis legendinių „Led Zeppelin“ gitaristas Jimmy Page'as.

„Jie labai gera grupė. Jie sunkūs, turi įsimenamus rifus, geras dainas ir gali pasirodyti prieš minią žmonių, kurie pasiilgo tikro roko koncerto“, - taip apie „Royal Blood“ kalbėjo prisiekęs jų gerbėjas Dave‘as Grohlas iš „Foo Fighters“.

„Royal Blood“ ne kartą dalinosi viena scena su pačiais geriausiais. „The Pixies“, „Foo Fighters“, jau minėtais „Arctic Monkeys“, „Queens Of The Stone Age“ – tai tik keletas vardų, kuriuos savo karjeros pradžioje „apšildė“ „Royal Blood“. Šiandien jų vardas matomas daugelio didžiųjų festivalių afišose, o jų klauso tūkstančiai žmonių. Visai neseniai jie išpildė savo seną svajonę ir pasirodė legendinėje Glastonberio festivalio Piramidės scenoje.

2013-aisiais susibūrusi grupė populiarumą ir šlovę pelnė po metų išleistu debiutiniu albumu. 2017-aisiais pasirodė ir antrasis, pavadintas „How Did We Get So Dark?“. Lietuvoje grupė atliks geriausius iki šiol išleistus savo kūrinius.