Naujienų srautas

Muzika2019.04.24 20:19

Festivalis „Midsummer Vilnius“ atskleidė kortas: programoje - garsūs vardai ir netikėti eksperimentai

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.04.24 20:19

Į Vilniaus centrą šią vasarą grįžtančio festivalio „Midsummer Vilnius“ rengėjai trečiadienio vakarą atskleidė pirmuosius šių metų programos vardus – ta proga surengė renginio pristatymą Valdovų rūmų Renesansinėje salėje.

Vieta pasirinkta neatsitiktinai – būtent Valdovų rūmų kieme vasaros viduryje šis festivalis bus rengiamas jau ketvirtus metus iš eilės.

Muziką, šokį ir teatrą, lietuvių ir užsienio artistų pasirodymus, roką, džiazą ir klasiką sujungiantis festivalis jau spėjo publiką nustebinti ne vienu įspūdingu pasirodymu.

Pernai jo renginiuose apsilankė daugiau nei 13 tūkstančių žiūrovų, o visos programos metu ant scenos pasirodė net 261 atlikėjas. Šią vasarą festivalis vyks liepos 15-26 dienomis, o jo organizatoriai žada nustebinti žiūrovus originaliais pasirodymais.

„Kiekvienais metais su dideliu džiaugsmu ir atsakomybe renkame naują „Midsummer Vilnius“ programą. Man ir visai festivalio komandai tai svarbiausias bei laukiamiausias metų įvykis. Kaskart ieškome naujų formų ir išraiškų, taip pat gerai žinodami, jog festivalio lankytojai ir miestiečiai turi savo herojus, kurių pasirodymų šiltais vasaros vakarais nekantriai laukia.

Jų šiais metais „Midsummer Vilnius“ festivalyje tikrai netruks ir neabejoju, jog kiekvieną lankytoją nustebins išskirtiniai renginiai ir fantastiška atmosfera“, – pasakojo „Midsummer Vilnius“ vadovas Valdas Petreikis.

Ankstesniuose festivalio sezonuose žiūrovus žavėjo Andriaus Mamontovo koncertas su orkestru, vėliau pakartotas trijose didžiausiose šalies arenose ir įrašytas legendinėje Londono studijoje „Abbey Road“, garsių užsienio atlikėjų Joss Stone, „The Tiger Lillies“, „Little Dragon“ pasirodymai, Oskaro Koršunovo teatro spektakliai, daugybės Lietuvos scenos žvaigždžių išskirtiniai koncertai – nuo „G & G Sindikato“ iki „Freaks On Floor“.

„Šių metų programa džiaugiuosi. Kiekvienas joje dalyvausiantis atlikėjas – savo žanro superherojus. Siekiame, kad kiekvienas festivalio renginys būtų išskirtinis“, - į pristatymą susirinkusiems svečiams sakė festivalio sumanytojas.

Valdovų rūmų atstovams įvardijus renginį kaip „aristokratiškos muzikos puotą“, vakaro ir festivalio vedėja Gabrielė Martirosianaitė pristatė visą festivalio programą.

Ją liepos 15-ąją pradės Mantas Jankavičius, surengsiantis koncertą „Rhapsody Recomposed“. Jau ne sykį scenoje grupės „Queen“ muziką atlikęs dainininkas šįkart jos kūrinius atliks visiškai kitaip – pritariant ir vargonams.

Festivalio pabaigai pasirinktas garsaus JAV dirigento ir kompozitoriaus Erico Whitacre'o kūrinys „Deep Field“, atliekamas choro „Bel Canto“ ir orkestro.

Tarp šių pasirodymų per beveik dvi festivalio savaites pasirodymus surengs Lietuvos popmuzikos žvaigždės – Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Andrius Mamontovas, savo pasirodymą pavadinęs „elektromechaniniu koncertu“.

Savo dėmesio porciją gaus alternatyvios muzikos gerbėjai – gros grupė „Garbanotas“, kuriai pritars pučiamieji, ir „Solo Ansamblis“, ruošiantis ypatingą audiovizualinį pasirodymą „Iliuzija“.

Teatro gerbėjams skirtas Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Bado spektaklis“ pagal Franzo Kafkos kūrybą, kuriuo bus pagerbtas režisieriaus atminimas.

Klasikos mėgėjams – Asmik Grigorian, Gidono Kremerio ir „Kremerata Baltica“ koncertai, o tiems, kurie dievina šokį, - spektaklis „Flying Bach“ pagal J.S. Bacho muziką.

„Kiekvienais metais kurti šią programą yra džiaugsmas ir atsakomybė. Nuoširdžiai tikiu, kad mums pavyko“, - sakė V. Petreikis.

Festivalio pristatymą vainikavo trumpą koncertą surengusi atlikėja, kuri jame koncertavo pernai, - Alina Orlova.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi