Muzika

2019.04.24 14:23

Edmundas Seilius: padėkoti mamoms galima be ašarų, liūdesio ir naftalino

LRT.lt2019.04.24 14:23

Žymūs muzikantai Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė ir dirigentas Vytautas Lukočius sako, jog šiuo metu lyg maži vaikai prieš Mamos dieną kažką pasislėpę karpo, klijuoja ir spalvina, kad nudžiugintų mamą savo darbo dovanėle, taip ir jie dabar lipdo, karpo, klijuoja būsimo koncerto „Dainos mamai“ programą.

„Išsikėlėm sau nelengvą tikslą – iškarpyti ir suklijuoti iš muzikos kūrinių tą jausmą, kai nedrąsiai tiesi delne savo dovaną, o mamos veidą nušviečia šypsena. Norim padovanoti mamoms tą jausmą“, - šypsodamiesi ir galvomis linksėdami sako Edmundas Seilius ir Vytautas Lukočius.

Motinos dienos vakare Edmundas Seilius (tenoras) ir Kristina Zmailaitė (sopranas), dirigentas ir pianistas Vytautas Lukočius su styginių kvartetu „Artvio“ kviečia visas mamas į koncertą „Muzika mamai“.

„Mums dažnai tenka išgirsti, kad jeigu jau „klasikai“ kažką daro, tai čia tiems, kuriems virš 60-ešimt. Paneigsime šį įsitikinimą. Priklijuosim, prikarpysim ir prispalvosim tokių muzikinių dovanų, kurios patiks ir 30-ties, ir 60-ies metų mamoms.

Bus lengvosios muzikos žanro kūrinių, prancūziškos operetės niekada neapkaltinsi naftalinu, be to, atliksime kūrinius, kuriuos galima pavadinti šansonu, bet jie išsivystė iš tos pačios operetės žanro. Norime šiuo koncertu padėkoti savo ir visų mamoms, dėkosim jautriai, tačiau be ašarų, liūdesio ir naftalino. Norim pradžiuginti, nustebinti, priminti kažką svarbaus iš praeities ar dabarties“, - sako Edmundas Seilius.

Pasak koncerto sumanytojų, scenoje pasirodys dainuojančios ir grojančios mamos. Prie programos prisideda visi.

„Norim išvysti mamų šypsenas kaip iš vaikystės laikų. Kai ištiesi savo dovaną, o ji skuba tave apkabinti, kad nepamatytum jos išdavikių ašarų. Norim tą prisiminti ir visoms mamoms padovanoti tą gražų jausmą“, - sako E. Seilius.

Vytautas Lukočius šį koncertą vadina išskirtiniu, ir ne vien tik dėl to, kad jam pirmą kartą teks koncertuoti su kvartetu „Artvio“. Pasak V. Lukočiaus, be solistų atliekamų kūrinių, bus ir instrumentinės muzikos, kvartetas pagros solinius kūrinius.

„Kartu su Edmundu kalbėsimės, improvizuosim. Apie ką kalbėsime? Vien tik apie mamas kalbėti negalėsiu, nes jos kartais ateina su vyrais, - juokiasi Vytautas Lukočius. – O jei rimtai, tai, žinoma, dėkosime mamoms už jų rankų švelnumą, globą, meilę, už tai, kad užaugino.

Koncertas tikrai nebus banaliai sentimentalus, mes norėsim džiugiai paminėti Mamų dieną. Nenorim būti sentimentalūs, verksmingi ar liūdni. Mamos diena man išskirtinė, nes tai svarbiausias žmogus gyvenime. Kviečiu visas mamas: ir savo, ir svetimas. Nors... tądien nėra svetimų mamų“.

Apie koncerto nuotaiką antrina ir E. Seilius: „Norim sugroti tokią muziką, kurią klausėsi ir klausosi lyg šiolei mūsų mamos. Ta muzika jautri ir įdomi. Norime pakeliauti ir mamas pasiimti į tą virtualią kelionę po muzikinius stilius, įvairias šalis. Skambės prancūziška operetė, kuri Lietuvoje dar nėra skambėjusi, bet kitų šalių klausytojai jau yra pamėgę šiuos kūrinius. Tai nebus vien tik visiems žinoma muzika. Bus naujų kūrinių“, – sako E. Seilius.

Atlikėjas žada, kad bus ir miuziklų, ir lietuviškos estrados. „Norisi kažko gražaus, tyro, jausmingo. Bet nenorėčiau, kad viskas virstų nesibaigiančiais ašarų upeliais ir liūdesiu. Juk tai šventė!

Tai padėka mamoms, kurioms (mes dažnai tą užmirštame) patinka ne vien tik melodijos apie mamą. Tad koncertuojant mamoms norime, kad skambėtų muzika apie gyvenimą, apie įvairias to gyvenimo situacijas, kuriose atsirandame tai mes, tai mūsų mamos, tai mūsų vaikai ir mūsų mamos. Gyvenimas kupinas visko, dėl to jis ir žavus“, - šypsosi E. Seilius.

Šventinis koncertas „Dainos mamai“ vyks gegužės 5 d., 18 val., Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt