Muzika

2019.04.23 13:28

Klube „Tamsta“ - grupės „Baltos varnos“ koncertas

LRT.lt2019.04.23 13:28

Balandžio 25-ąją Vilniaus gyvos muzikos klube „Tamsta“ susitikti kviečia grupė „Baltos varnos“.

Gražia tradicija tampa susitikimas toje pačioje vietoje kiekvieną balandį. Besiruošdami koncertinei programai grupės nariai žada atlikti geriausias savo dainas.

Grupė „Baltos varnos“ – tai keturios jaunos ir be galo talentingos asmenybės, kurias jungia muzika. Pagrindinės vokalistės ir dainų kūrėjos Milda ir Teresė Andrijauskaitės spindi  Laumių vaidmenyse, dainuodamos skambiai per arenas žengiančiame miuzikle „Eglė žalčių karalienė“.

Unikaliais vokalais išsiskiriančios merginos daugeliui tapo atradimu televizijos projekte „Du balsai – viena širdis“, kur pelnė komisijos bei žiūrovų simpatijas. Dar didesniu atradimu gali tapti jų autorinė kūryba, kuri netelpa vien tik į dainuojamosios poezijos rėmus.

Grupės atliekamos dainos kupinos folko elementų, galima išgirsti etno ar liaudies dainų motyvų. Ką jau kalbėti apie improvizacijas, kurių gausu tarp dainų ir dainose. Bosinės gitaros partijas grupėje atlieka Julius Bakanauskas, mušamaisiais ritmą laiko Tomas Urbanavičius.

Grupė „Baltos varnos“ 2013 m. buvo įvertinta Sauliaus Mykolaičio vardo premija už ryškiausią debiutą, tais pačiais metais laimėjo 1-ąją vietą respublikiniame dainuojamosios poezijos konkurse. Klausytojai, besilankantys tokiuose festivaliuose kaip nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose, tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai-aš“, „Mėnuo Juodaragis“, „Akacijų alėja“ ar „Saulėtosios naktys“,  turėjo galimybę pasiklausyti grupės kūrybos.

2016-2017 metais grupė lankėsi JAV, atrado ją ir Airijos publika. 2017 metais buvo surengtas debiutinio disko pristatymo turas po Lietuvą.