Muzika

2019.04.20 12:34

Latvių „eurovizininkai“ „Carousel“ – apie Jurijaus balsą, savo viltis ir didžiausią norą Tel Avive

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.04.20 12:34

Iki „Eurovizijos“ dainų konkurso likus mažiau nei mėnesiui, 41 jame dalyvausiančios dalies atstovai galanda ginklus, tobulina savo pasirodymus ir stengiasi būti kuo labiau pastebimi žiniasklaidos.

Tarp jų – ir mūsų kaimynai, antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 16 dieną su Jurijumi Veklenko besirungsiantys latviai „Carousel“, kurie savo šalyje tapo didele staigmena.

Mat iki tol beveik negirdėtos grupės pergalė atrankoje nebuvo prognozuota – juk dėl kelialapio į konkursą ji rungėsi su keliais gerai žinomais atlikėjais, tarp jų – ir mūsų šalies publikai gerai pažįstama dainininke Samanta Tina.

Lietuvoje neseniai apsilankiusios grupės „Carousel“ branduolys – dainininkė Sabinė Žūga ir gitaristas Marcis Vasilevskis, kartu groti pradėję 2015-aisiais.

„Sabinė ieškojo gitaristo pasirodymui naujamečiame vakarėlyje. Taip susirado mane. Pradėjome muzikuoti kartu ir pajutome, kad vienas kitą labai gerai suprantame muzikoje“, - apsilankęs portalo LRT.lt konferencijoje, pasakojo M. Vasilevskis.

Reikėtų pridurti, kad ne tik muzikoje. Sabinė ir Marcis užkulisiuose laikosi už rankų, neslepia, kad yra pora, tačiau plačiau savo santykių nekomentuoja.

„Darbas kartais trukdo asmeniniams santykiams, kartais padeda, bet mums viskas gerai. Taip, kai vienas mūsų įrašų studijoje, o kitas rašo dainą, susimąstau, kad mes lyg ir kartu, lyg ir ne kartu“, - svarstė S. Žūga.

„Manau, lengviau kurti muziką, kai kartu gyveni ir pažįsti žmogų. Energija ir kiti dalykai susilieja“, - antrino M. Vasilevskis.

Sukūrę grupę „Carousel“, atlikėjai kelerius metus vakarėliuose atlikdavo svetimas dainas.

Tada nusprendė rašyti savas – ir jau pirmuoju bandymu šovė taip aukštai, kaip nė nesapnavo.

„Eurovizijos“ atranką laimėjęs ramus, romantiškas kūrinys „That Night“, daug kam primenantis, pavyzdžiui, Katie Melua ar Norah Jones stilių, yra pirmoji „Carousel“ parašyta daina.

Nereikia stebėtis, kad į atranką latviai ėjo nieko nesitikėdami, norėdami tik pristatyti save platesnei auditorijai.

„Nuėjome į studiją įrašyti dainos ir tuo metu kaip tik buvo paskutinės dienos pateikti dainą atrankai. Pagalvojome – kodėl ne, bandom? Viskas, kas nutiko, mums patiems yra milžiniška staigmena.

Ar nebijome vykti į konkursą, kur mus per televizorių matys per 100 milijonų žmonių? Ne, mes profesionalai, gyvename iš muzikos, jau daugybę koncertų esame sugroję, tad baimės nėra“, - kalbėjo Marcis.

Laimėjus atranką, grupės narius praeiviai pradėjo dažniau atpažinti gatvėje, nors Marcis jau ir šiaip yra žinomas Latvijos scenoje – groja roko grupėje „Laime Pilniga“, kuri šįmet irgi dalyvavo atrankoje ir užėmė trečiąją vietą.

„Visi esame geri draugai, grupės nariai tikrai nesupyko, kad nusileido man ir Sabinei. Rašome naują albumą su „Laime Pilniga“, ji ir „Carousel“ gali egzistuoti šalia viena kitos“, - juokėsi muzikantas.

Dabar „Carousel“ narių gyvenime – labai įtemptas metas. Grupė ne tik repetuoja „eurovizinį“ pasirodymą, keliavo į Londoną dalyvauti konkurso dalyvių koncerte ir į Tel Avivą filmuoti prisistatymo klipo, bet ir intensyviai ruošia savo debiutinį albumą, kurį norėtų išleisti dar iki konkurso.

O „Eurovizijos“ scenoje „Carousel“ tikisi pasirodyti taip, kad patektų į gegužės 18 dieną vyksiantį finalą. Tiesa, jokių detalių apie savo būsimąjį pasirodymą dar neišduoda.

„Atsiduosime pasirodymui šimtu procentų, būsime pasiruošę, tai svarbiausia. Bet koks konkursas, kita vertus, yra ne tik apie kovą ar pergalę. Svarbiausia – kad kai dalyvauji, būtum kuo geresnė savęs versija.

Ne vieta svarbiausia. Svarbiausia – kad mūsų dainą išgirstų, kad populiarintume savo muziką. Ji tokia, kokią mėgstame, visas albumas bus tokio skambesio. Puiki galimybė parodyti daugybei žmonių, kas mes ir ką darome. Mūsų daina – tikra, iš širdies, be jokio melo. Jei jums patiks – balsuokite“, - kalbėjo muzikantai.

Su Lietuvos atstovu Jurijumi Veklenko jie susipažino dar prieš porą mėnesių – kai kaip ypatingi svečiai dalyvavo mūsų šalies „eurovizinės“ atrankos finale.

„Jo balsas – labai stiprus ir įdomus, neįprastos spalvos, buvome nustebę. Linkime jam sėkmės. Net jei jis patektų į finalą, o mes – ne. Juk atliekame ne tą pačią dainą, tad konkurencijos nėra“, - kalbėjo Marcis.

Apie „Euroviziją“ jie gali papasakoti nedaug – anksčiau šiuo konkursu ne itin domėjosi, šįmet irgi girdėjo tik kelias konkurentų dainas, o apie prieš porą metų visą Europą sužavėjusį konkurso laimėtoją, portugalą Salvadorą Sobralį, išgirdo vos prieš porą savaičių.

Ne itin žavisi ir gandu, kad konkurso finale kaip ypatinga viešnia pasirodys dainininkė Madonna.

„Mes – geros muzikos gerbėjai. Ar Madonna dainuoja gerą muziką? Kartais“, - nusijuokė Marcis.

Užtat apie savo šalies „eurovizinę“ istoriją latviai turi nuomonę. Labiausiai jiems įsiminę pasirodymai – grupės „Brainstorm“ (2000 m.) ir Aminata (2015 m.). O apskritai labiausiai patikusi „eurovizinė“ daina – olandų „The Common Linnets“ „Calm After The Storm“, 2014-aisiais užėmusi antrąją vietą.

„Nes ta daina panaši į mūsų žanrą – poproko ir bliuzo derinys“, - kalbėjo S. Žūga.

„Eurovizijos“ naujienomis grupė irgi pernelyg nesidomi – tiesa, girdėjo apie skandalą Ukrainoje, kai dėl neva politinių reikalavimų į konkursą vykti atsisakė Maruv, po to – dar keli atlikėjai, ir galiausiai šalis nusprendė šįmet išvis nedalyvauti.

„Tai – dainų konkursas. Liūdna, kad nebus Ukrainos, bet man labai nepatinka, kai į muzikos renginį veliama politika“, - sakė Sabinė.

Per pastaruosius metus įsimylėjėlių pora visiškai neturėjo laiko atostogoms, tačiau tikisi, kad bent pora dienų laisvalaikio galės pasimėgauti Tel Avive.

„Gal atsiras laiko ekskursijoms. Nors didžiausias mūsų noras kitoks. Nueiti į kokį džiazo klubą tame mieste ir sugroti koncertą“, - atskleidė M.Vasilevskis.

Kas bus, jei „Carousel“ laimės „Euroviziją“? Duetas prapliupo juoku – tas pats, kaip ir nelaimėjus.

„Rašysime vieną albumą, koncertuosime, tada kitą albumą, vėl koncertuosime. Toks mūsų kelias, ir „Eurovizija“ nieko iš esmės nepakeis“, - šyptelėjo Marcis.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt