Naujienų srautas

Muzika2019.04.19 11:36

Išgirskite: rokeriai „Skyders“ naujoje dainoje ironiškai pažvelgė į aistrą pirkti ir vartoti

LRT.lt 2019.04.19 11:36

Grupė „Skyders“ pristato naują dainą, kurią skiria prekybos rinkodaros specialistams ir jų nepaprastų žinių dažnai neįvertinantiems prekybos centrų lankytojams.

Daina „Su šventėm (Parduotuvės)“ yra viena pirmųjų kregždžių, parnešančių pavasarinę žinią apie netrukus pasirodysiantį grupės trečiąjį albumą ir koncertinį turą po Lietuvos miestus bei miestelius.

Grupės nariams dainą „Su šventėm (Parduotuvės)“ kurti sekėsi lengvai, nes ji ir gimė važinėjant iš vienos parduotuvės į kitą, ieškant kokios nors ypatingai geidžiamos ar akcinės prekės.

„Skyders“ pasakoja, kad pastaruoju metu tai buvo gyva legenda tapę ir visų vaikų taip trokštami „slibinai“. „Visi ieškojo ir ypač to juodo. Ir ko gi nepadarysi dėl savo vaiko, sėdi į automobilį ir važiuoji iš vienos parduotuvės į kitą“, - šypsodamiesi kalba grupės nariai.

„Ir kai pagalvoji, juk tokią atrakciją tiek vaikams, tiek tėvams galėjo sugalvoti tik ypatingi, nepaprasti ir labai kūrybiški žmonės. Deja, mes, pirkėjai, retai susimąstome, kad kažkas visa tai turėjo sukurti, sustrateguoti ir pasiūlyti mums. O jie ir toliau kiekvieną dieną dirba sunkiai, kad mes lentynose rastumėme visko, ko mums daugiau ar mažiau reikia“, - tęsia „Skyders“ vyrai.

„Ir tik rinkodaros specialistai, tie nuostabūs kūrybininkai ir „KPIs, ekselio bei PPT“ virtuozai, kaip kokie burtininkai, gali daryti įtaką mūsų neracionaliems sprendimams ir pasirinkimams. Neteisinga, kad iki šiol nebuvo sukurta dainų apie šią ypatingą profesiją, kuriančią emocinį ryšį tarp parduotuvės ir pirkėjo.

Todėl nusprendėme užpildyti šią spragą ir sukurti dainą, kuri geruoju minėtų žmones, kurių kasdienis sunkus darbas, kūrybinės pastangos ir dėmesys detalėms į parduotuves lyg į šventę sutraukia šimtus tūkstančių bendrapiliečių", - pasakoja grupės nariai, pabrėždami, kad dainos tekste sugulė asmeninės patirtys ir pastebėjimai.

Grupė jau įrašė naują albumą, kurį išleis vasarą bei leisis į jį pristatantį koncertinį turą. Albumo pavadinimą ir tikslią išleidimo datą grupė planuoja paskelbti jau gegužės mėnesį.  Artimiausiu metu grupę bus galima išvysti balandžio 27 d. Alytuje, „Fenikse“, gegužės 1-ąją Vilniuje prie Vinco Kudirkos paminklo, o gegužės 11-ąją sostinės „Varioke“ .

„Skyders“ - viena mėgstamiausių akademinio jaunimo roko grupių, scenoje koncertuojanti nuo 2001–ųjų. Jau 2002 -aisiais ji grojo visuose didžiausiuose Lietuvos studentų vakarėliuose. Vėliau vaikinai koncertavo daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, taip pat ir užsienio festivaliuose, o ten pelnė ne tik žiūrovų, bet ir muzikos profesionalų įvertinimus.

„Skyders“ dainas transliuoja regioninės ir nacionalinės radijo stotys, o pirmasis vaizdo klipas „Nimfomanė“ 2004 m. buvo įvertintas „Tango TV" apdovanojimų statulėle. Grupės repertuare - penkios dešimtys autorinių lietuviškų dainų, tarp kurių radijo hitais tapusios dainos „Laisvė“, „Klubas 27”, “Sūkuriai“, „23” bei neoficialiu Lietuvos studentų himnu vadinama „Ant alaus“.

Grupė išleido ir du studijinius albumus: 2010 metais debiutinį „Atsarginė Lietuva“, o 2013 metais - „Kiek kainuoji tu?“ Po šešerių metų pertraukos grupė pristatys naują albumą ir grįš į koncertų erdves.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi