Naujienų srautas

Muzika2019.04.17 12:27

Pirmą sykį Lietuvoje - roką grojantys džiazo meistrai iš JAV „Paris Monster“

LRT.lt 2019.04.17 12:27

Muzikos klubas „Tamsta“ ir vienas ryškiausių Lietuvos būgnininkų Marijus Aleksa nepaliauja stebinti melomanų.

Naujam koncertų ciklo „Marijus Aleksa pristato" pasirodymui į Lietuvą jiems pavyko prisikviesti muzikos didmeistrius iš JAV – roko grupę „Paris Monster“. Įspūdingas duetas Vilniuje nusileis balandžio 23 d., antradienį.

„Abu muzikantai yra pasaulinio lygio džiazo muzikos meistrai, tačiau „Paris Monster“ pasirodymas turi areninio roko energiją.

Grupės dainininkas Joshas Dionas ne vien nuostabiai dainuoja, bet tuo pačiu metu ir fantastiškai groja būgnais kojomis ir kaire ranka, dešinę ranką palikdamas klavišiniams.

Tuo tarpu grupės bosistas ir gitaristas Geoffas Kraly groja dar ir moduliariniais sintezatoriais“, – atlikėjų talentus vardija M.Aleksa.

Naudodami fanko ir soulo muzikos elementus muzikantai tvirtai ir su triukšmu deklaruoja savo požiūrį į muziką.

Jų daugybe instrumentų ir savitu dainininko balsu kuriami garsovaizdžiai apjungia ir tai, kas muzikos kritikų vadinama synth–pop, garage, old-school muzikiniais stiliais.

M.Aleksa pasakoja pirmą kartą kolektyvą išgirdęs Youtube kanale internete. Vėliau likimas juos suvedė ir ant vienos scenos – grupei surengus pasirodymą Londone juos su savo projektu „MAPS“ apšildė būtent lietuvių būgnininkas ir muzikos kūrėjas Marijus.

„Išties labai didelį įspūdį daro duetas, kuris skamba kaip keturių ar penkių žmonių grupė! Jų pasirodymas abejingų nepalieka – grupės dainininkas, būgnininkas ir klavišininkas iš tikrųjų yra muzikinis monstras, ir tai matosi nuo pirmos iki paskutinės koncerto sekundės. Nuo jo nepabėgsi ir jei jau atėjai į koncertą – jis tave pričiups ir nepaleis!“, – įspūdžiais apie gyvą kolektyvo pasirodymą dalinasi atlikėjas.

2012 metais Niujorke susibūrusi grupė prieš metus išleido pirmąjį pilnos trukmės albumą „Lamplight“, kurį žada sugroti ir koncerte Vilniuje. Dviejų multiinstrumentalistų kuriamą atmosferą ant scenos sunku nupasakoti, todėl koncerto sumanytojas M. Aleksa kviečia „tiesiog ateiti ir pamatyt, išgirsti gyvai.“

Pats M. Aleksa, turėjęs progų įrašinėti žymiausiose pasaulyje muzikos studijose, o šiuo metu pasirašęs kontraktą su didžiausia muzikos leidybos kampanija pasaulyje „Sony/ATV“, muziką renkasi itin preciziškai: „Klausantis pagrindinių pop radijo stočių kartais atrodo, kad visą valandą grojama ta pati daina, nes viskas skamba labai panašiai – tai kaip koks muzikinis „McDonald's“.

Būtent dėl to į klubą kviečiame išskirtinius atlikėjus. Grupes, kurios man paliko didžiausią įspūdį per pastaruosius metus. O įspūdį man daro grupės, turinčios ką nors ryškiai išskirtinio. Mano asmeniniame grojaraštyje šiuo metu yra gal tik dešimt naujų grupių, kurių galiu klausytis vėl ir vėl.“

Renginių seriją „Marijus Aleksa pristato” jau aplankė „Femi Temowo Band“ iš Didžiosios Britanijos, „The Mauskovic Dance Band“ iš Olandijos.

„Labai norėčiau ateityje prisikviesti grupę „Khruangbin“ iš Teksaso, japonių merginų trio „Nisennenmondai“, – pasakoja būgnininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi