Muzika

2019.04.16 12:45

Festivalyje „Loftas Fest“ – viena ryškiausių jaunųjų britų roko grupių „Shame“

LRT.lt2019.04.16 12:45

Industriniame Naujamiesčio rajone įsikūręs menų fabrikas „Loftas“ rudenį pasitiks kviesdamas į urbanistinį muzikos ir menų festivalį „Loftas Fest’19“.

Renginio organizatoriai jau paskelbė penktadienio atlikėjus „Modeselektor“, dabar pristato šeštadienio žvaigždes – alternatyvaus roko grupę iš Didžiosios Britanijos „Shame“.

Rugsėjo 13–14 dienomis festivalis dovanos dvi neužmirštamas paras, kur gros įvairaus spektro muzikantai, tarp jų ir nenugludintas perlas iš Didžiosios Britanijos.

Jungtinė Karalystė visuomet garsėjo labiausiai provokuojančiomis roko grupėmis, kurios nebijodavo garsiai pasijuokti iš politikos, pašiepti visuomenę ir šokiruoti muzikos sceną. Praėjusiais metais postpanko scenoje sužibėjo ir pikčiausios grupės titulą užsitarnavo grupė „Shame“.

Grupę sudaro penki jauni vaikinai iš pietų Londono, kuriantys dainas politinėmis temomis, demoralizuojantys iškrypėlius ir kalbantys apie savo vidines problemas.

Kalbant apie roko sceną mintyse įsižiebia svaigalų, sekso ir rokenrolo apibrėžimas, tačiau „Shame“ atmeta šią jiems klijuojamą etiketę ir teigia, kad niekuomet nesistengs tapti roko muzikos dievais.

„Manau, kad odinę striukę dėvinčio, apsvaigusio, širdžių ėdiko roko muzikanto įvaizdis turi išnykti“, – „The Guardian“ portalui pasakoja grupės lyderis Charlie Steenas. Provokuojančios grupės muzikantai mano, kad toks gyvenimo būdas nedera su jų asmenybėmis..

2018 metais „Shame“ išleido muzikos kritikų išgirtą albumą „Songs of Praise“, kuris užsitarnavo vietą tarp geriausių išleistų albumų tais metais.

Singlas „One Rizla“ yra pati pirma grupės sukurta daina drauge. Muzikantai teigia, kad dainoje kalbama apie susitaikymą su savo vidinėmis silpnybėmis ir pavertimą jas savo privalumais.

„Daina yra tikra, nepagražinta ir neįvilkta į patrauklų popieriuką. Tokio nuoširdumo pasigendame populiariuose muzikos žanrų dainų tekstuose“, – dalijasi „Shame“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.