Muzika

2019.04.15 15:00

5-ajame „Blitzrave“ gimtadienyje – urbanistinė legenda iš Paryžiaus François X

LRT.lt2019.04.15 15:00

Buvusioje radijo imtuvų gamykloje įsikūręs menų fabrikas „Loftas“ šį pavasarį švęs „Blitzrave” penkerių metų jubiliejų ir į reivo nakties kupiną gimtadienį kvies visus miesto klubinėtojus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Blitzrave“ yra „Lofto“ vakarėlių serija, stipriai pasižyminti žmonių mase ir kokybišku reivu. Renginio organizatoriai tiki, kad gimtadienius švęsti reikia įspūdingai, todėl gegužės 3-sios naktį, nuotaiką kurstys garsus svečias iš Paryžiaus – François X.

François Xavier-Zoumenou, kitaip žinomas kaip François X yra DJ ir muzikantas iš Paryžiaus. Savo vietą elektroninės muzikos pasaulyje užkariavo kaip menininkas, jaučiantis aistrą šiltoms, žemiškoms ir dinamiškomis kompozicijoms.

Didžėjaus kūryba nukelia į neužmirštamą ekstazės būseną, kur ausis paliečia klasikiniai ir laiko užmiršti perlai – muzika nuo 90-ųjų „Nu Groove“ eros iki negailestingo Čikagos techno žanro, kurie kiekvieną panardina į futuristinę nuotykių istoriją.

François meilė techno muzikai atnešė jam pripažinimą ir išskirtinumą, o Francois X vardas tapo gerai žinomas tokiems populiariausiems tarptautiniams festivaliams kaip: „Melt Festival“, „Audioriver“ ar „Nuits Sonores“. Melodingus tačiau energijos kupinus ritmus kuriantis didžėjus į savo pasiekimų sąrašą neabejotinai galėtų įsitraukti ir „Concrete“ bei „Drugstore“ naktinius klubus, kuriuose šokdino mases žmonių.

Francois X taip pat ne kartą grojo „Berghain“ ir „Panorama Bar“ klubuose, kurie garsėja dėl ilgiausiai trunkančių reivų.

„Blitzrave” penktajame gimtadienyje veiksmo netrūks, nes savo palaikymą iš Lietuvos suteiks gerai reiveriams pažįstamas, tamsiosios elektronikos kūrėjas – Alex Krell.

Ilsėtis neleis „Lizdo” klubo savininkas bei didžėjus Pakas, kuris suks geriausią savo elektroninės muzikos selekciją.

Na, o vakarėlį uždarys tikras reivo maestro – Jogaila. Gerai pažįstamas didžėjus, kuris ne kartą grojęs „Blitzrave” vakarėlių serijose užsitarnavo pripažinimą iš šokių ištroškusių miesto klubinėtojų.

Jubiliejinė ir reivo prisotinta naktis gegužės 3 dieną, penktadienį, menų fabrike „Loftas“, Švitrigailos g. 29, Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt