Naujienų srautas

Muzika2019.04.14 21:28

Metalo žvaigždės Vilniuje: būrį gerbėjų audrino garsūs britai „Bullet For My Valentine“

Ramūnas Zilnys 2019.04.14 21:28

Prieš trylika metų Didžiosios Britanijos grupė „Bullet For My Valentine“ tapo sensacija roko ir muzikos pasaulyje. Sekmadienio vakarą pagaliau pirmą sykį ją buvo galima išgirsti ir Lietuvoje.

Keturis milijonų albumų egzempliorių (milijoną iš jų – JAV) pardavusi grupė į Vilniaus salę „Compensa“ atvyko, pristatydama naujausią, pernai išleistą šeštąjį savo albumą „Gravity“.

Pankroko ir metalo įkvėpta grupė išgarsėjo praėjusio dešimtmečio viduryje, kai išleido debiutinį albumą „The Poison“.

Klausytojus tada sužavėjo vokalisto Matthew Tucko charizma, emocingi tekstai, trankus metalo ir pankroko derinys, išsiskiriantis ir melodingumu.

Ši formulė grupei netrukus atvėrė duris į bendrus koncertus su savo dievukais „Metallica“, „Slayer“ ir „Iron Maiden“, populiariausių įrašų dešimtukus ir padovanojo armiją gerbėjų, kuri ištikimai grupę seka iki šiol.

Metalui ir rokui skirtas žurnalas „Kerrang!” net kelis sykius “Bullet For My Valentine” pripažino geriausia Didžiosios Britanijos grupe, tačiau kritikai iki šiol ginčijasi, kuriam žanrui priskirti jos muziką. Vieni sako, kad tai rokas, kiti – kad metalas, karjeros pradžioje grupę netgi jaukinosi emo žanro gerbėjai.

„Man nesvarbu. Jei jau tikrai reikia kažką užrašyti, galite sakyti, kad tai – tiesiog metalas“, - ne sykį yra sakęs grupės vokalistas M.Tuckas.

Naujausias albumas dar labiau suskaldė nuomones. Mat šiame įraše yra „nu metal“ žanro, išsikerojusio praėjusio amžiaus pabaigoje, šešėlių. Dalis grupės klausytojų sako, jog albumas – linkstantis į per lengvą ir paprastą skambesį. Patys grupės nariai tvirtina, kad taip grįžo prie savo muzikos ištakų.

Beje, albumas – labai asmeniškas. Dainininkas M.Tuckas neslepia, jog jį įkvėpė skyrybos su žmona Charlotte Beedell, su kuria jis turi aštuonerių metų sūnų Evanną.

„Negatyvių ir pozityvių atsiliepimų sulaukia kiekviena grupė. Mes jau pripratę, tai mūsų šeštasis albumas. Esame gana populiari grupė visame pasaulyje, ne tik Didžiojoje Britanijoje ar Europoje, galime koncertuosi beveik visur ir rasti ten gerbėjų.

Svarbiausia, kad viskas būtų natūralu, muzika keičiasi, idėjos irgi. Turime daryti tai, kas mums patinka. Jei bandysime įtikti gerbėjams, tai nebus gerai. Visada taip elgėmės, ir kas ką pasakys, tikrai nėra svarbu“, - interviu LRT.lt sakė M. Tuckas.

Į koncertą Vilniuje, kurį „apšildė“ italų grupė „Nereis“, susirinko apie tūkstantį gerbėjų.

Salės parteris atrodė pustuštis – akivaizdu, kad ši muzika Lietuvoje neturi tokio gausaus gerbėjų būrio, kaip tikėjosi organizatoriai.

Pagrindinės vakaro žvaigždės į sceną žengė kiek prieš devintą vakaro. Koncertas prasidėjo energingai – vėliavos su sparnais, pavaizduotais ir naujausio albumo viršelyje, fone muzikantai sugrojo vienus naujausių savo kūrinių „Don't Need You“ ir „Over It“.

„Vilniau, kur vakarėlis? Šokinėkit!” - įsakė M.Tuckas ir publika akimirksniu pakluso.

Trankios gitaros, melodingi priedainiai, vis pasigirstantis kriokimas - „Bullet For My Valentine“ muzika yra išties efektinga, net jei ir nepataikanti į šių dienų madas.

Bet tai muzikantams ir nerūpi. „Jei palyginsite roko muzikos ir hiphopo ar popmuzikos įrašų populiarumą, perklausų skaičių internete, tie vyrukai visiškai daužo mus, rokerius. Į vienus vartus.

Bet žinote ką? Daugelis tų žanrų atlikėjų neturi tokio ištikimo gerbėjų būrio, kokį turi žinomi rokeriai. Jie ateina ir išeina, publika išeina ieškoti naujo dievuko. O rokeriai, net jei neuždirba tiek pinigų, turi ilgesnę karjerą, dažnai gerbėjai juos seka nuo pirmos dienos. Mes grojame 15 metų ir nepanašu, kad kada nors artimiausiu metu tai baigtųsi“, - LRT.lt sakė M.Tuckas.

Jis ištesėjo savo pažadą – koncertas virto kelione per visą „Bullet For My Valentine“ karjerą. „Your Betrayal“, „4 Words”, “Worthless” - šios ir kitos žinomos grupės dainos vertė šėlti lietuvius ir pamiršti, kad idealiu atveju čia jų būtų kur kas daugiau.

Kita vertus, tie, kurie atėjo, tikrai žinojo, ko nori. O tai, anot „Bullet For My Valentine“, ir yra svarbiausia.

„Mūsų publikos amžius yra labai įvairus. Ateina berniukai, mergaitės, pražilę rokeriai ir tikri veteranai. Man tai atrodo labai smagu. Mūsų muzika priimama plačiai, nesame tam tikros kartos grupė. Jau nesame jaunikliai, bet pritraukiame gerokai jaunesnius klausytojus. Tai fantastika“, - sakė pirmąsyk į Lietuvą užsukusios grupės lyderis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi