Naujienų srautas

Muzika2019.04.12 10:29

Festivalyje „Devilstone“ – hipiai iš Japonijos „Kikagaku Moyo“

LRT.lt 2019.04.12 10:29

Liepos 11-14 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis „Devilstone“ kviečia pasinerti į harmoningą ir dinamišką „Kikagaku Moyo“ muzikinę utopiją.

Tarp Tokijo ir Amsterdamo laviruojantis multiinstrumentalistų penketas iš garsų dėlioja psichodelinę muziką, pasitelkdamas progresyvaus roko, krautroko, folko ir 1970-ųjų roko skambesį, rašoma pranešime spaudai.

„Kikagaku Moyo“ kūrybinė misija – klausytoją perkelti į harmoningą utopinę realybę, kurioje gerai jaučiasi ir kūnas, ir protas. Tai įgyvendinama svaiginančiomis kompozicijomis, vintažine įranga, elektriniais gitariniais efektais ir puikiai įsisavintais 1970-ųjų psichodelinio roko elementais.

„Kikagaku Moyo“ – tai lyg tarpininkai tarp Tolimųjų Rytų ir Vakarų muzikinių pasaulių visais savo veiklos aspektais. Amsterdame grupės narių įkurta įrašų leidykla didina ir kitų Azijos atlikėjų matomumą.

Tokijo gatvėse muzikuoti pradėjusiam kolektyvui gimtinėje greitai pasidarė ankšta – dabar jie ten netgi retesni svečiai nei Europos ar JAV festivalių scenose.

Pernai trečią albumą išleidusių „Kikagaku Moyo“ koncertiniai pasirodymai gerokai skiriasi nuo įrašų, todėl niekuomet nebūna nuspėjami ar vienodi. Japonų kuriama psichodelinė muzika lengvai pasiduoda improvizacijai. Tačiau tai nėra tiesiog dar viena scenoje improvizuojanti grupė. Klausantis „Kikagaku Moyo“ gyvai tampa aišku, kad kiekvienas improvizacinis ėjimas atliekamas su iš anksto apgalvotu tikslumu.

„Devilstone“ organizatoriai prognozuoja, kad „Kikagaku Moyo“ pasirodymas festivalio Rytų scenoje bus galbūt stipriausias psichodelinės muzikos momentas festivalio istorijoje.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi