Muzika

2019.04.11 11:59

Baigėsi konkursas „Garažas”: sostinės klube „Tamsta“ išrinkta geriausia jauna Lietuvos grupė

LRT.lt 2019.04.11 11:59

Trečiadienio vakarą kulminaciją pasiekė kiek daugiau nei mėnesį trukęs jaunų grupių konkursas „Garažas“. Aštuoni jauni kolektyvai, geriausiai pasirodę keturiuose konkurso pusfinaliuose, savo muzika bandė atsakyti į klausimą – kurie iš jų yra verčiausi tapti nugalėtojais?

Trečiadienio vakarą jubiliejiniame, dešimtus metus iš eilės vykstančiame konkurse dėl prizinių vietų varžėsi grupės „Juzt“, „Nuoviras“, „Black Spikes“, „Sugar Inc“, „Iris Tempest“, „Good Time Boys“, „Mellow Yellow Daffodil“ ir „Šuo Leila“. Nugalėtojų titulą nuo scenos pergalingai išsinešė vieną nuoširdžiausių „Garažo“ pasirodymų surengusi grupė „Šuo Leila“.

Suskaičiavus profesionalios komisijos ir žiūrovų balsus jie buvo pirmi iš aštuonių į finalą nukeliavusių grupių. Prieš tai kolektyvui teko įveikti kitus 27 konkurse dalyvavusius kolektyvus. Iš viso „Tamsta“ klubo konkurse šiemet panoro dalyvauti net 182 kolektyvai bei atlikėjai.

Pirmos vietos nugalėtojai apdovanoti ne tik dėmesiu ir plojimais, bet ir vertingais prizais - pavyzdžiui, čekiais įsigyti muzikinės aparatūros.

Antroje vietoje taip pat liko ne mažiau įdomūs muzikantai – grupė „Mellow Yellow Daffodil“. 

Tretieji liko „Iris Tempest“. Specialų „Tamsta“ klubo prizą laimėjo „Šuo Leila“. Energingiausia finalo grupe išrinktas ir apdovanotas kolektyvas „Good Time Boys“.

500 eurų premiją už kūrybos originalumą konkurse įsteigė „Asociacija LATGA“– jis atiteko muzikantams, pasivadinusiems „Sugar Inc“. Muzikos studija „MAMA“ vienos dienos įrašų sesiją įteikė grupei „Iris Tempest“, o labiausiai „Facebook“ bendruomenei patikusiam kolektyvui įteikta galimybė išleisti kompaktinį diską 2000 vnt. tiražu arba vinilinę plokštelę 350 vnt. tiražu, pasirinktinai.

Visų pasirodymų metu dalyvius vertino ne tik žiūrovai, bet ir profesionali, iš muzikos industrijos senbuvių sudaryta komisija. 

Praūžus jubiliejiniam konkursui laimėtojai muzikos klubo „Tamsta“ komandai nėra kada ilsėtis. Iškart po finalo, jau šį penktadienį čia susirinks daugiau nei 20 Lietuvos grupių ir atlikėjų bei galybė ištikimų sostinės klubo lankytojų. Balandžio 12 dieną „Tamsta“ griausmingai, su orkestru paminės savo 14-ąjį gimtadienį.

„Garažas“ nėra vienintelis klubo organizuojamas muzikinis konkursas – balandžio 24 d. scena atiteks gabiausiems būgnininkams konkurse „Drum Day 2019“, o gegužės 15 d. gitaristai varžysis „Gitarų šėlsmo“ renginyje. Paskutinis šansas laimėti publikos simpatijas ir parodyti savo talentus – ukulėlių konkursas „Virš vaivorykštės 2019“, vyksiantis gegužės 22 d.