Muzika

2019.04.09 13:13

Prieš pirmąjį solinį koncertą A. Kaušpėdo ir V. Diawaros duetas „KAnDIs“ sudrebino fizikų šventę

LRT.lt2019.04.09 13:13

Savaitgalį fizikų dienų „FiDi“ vakarinėje dalyje pirmą kartą scenoje pasirodė Algirdo Kaušpėdo ir Viktoro Diawaros grupė „KAnDIs“.

Scenoje debiutavęs duetas pasilinksminti susirinkusią publiką išjudino grodamas kūrinius iš debiutinio albumo „Už poliarinio rato“.

Jau šio mėnesio pabaigoje „KAnDIs“ sostinės menų fabrike „Loftas“ surengs ir savo pirmąjį solinį šou. Nors atlikėjai į grupę susibūrė visai neseniai, „KAnDIes“ muzika jau atrado gerbėjų, kurie nekantravo išgirsti mėgstamas dainas gyvai. Todėl pasirodymas „FiDi“ tapo laukta premjera.

Pirmose eilėse dar gerokai iki grupės pasirodymo pradžios nebuvo vietos, o suskambus muzikos akordams publika džiaugsmingai suošė. Muzikantai žiūrovus džiugino kūriniais, tarp kurių buvo ir singlais išleisti „Moteris“, „Vėjas“ bei titulinė daina „Už poliarinio rato“. Per ją į viršų kilo ne tik linguojančios rankos, bet ir uždegti žiebtuvėliai ar šviečiantys telefonai.

Iš viso „KAnDIs“ savo pirmojo pasirodymo metu Vilniaus kultūros bare „Kablys“ vykusiame koncerte atliko šešis kūrinius. Vis labiau populiarėjančią dainą „Moteris“, kurios vaizdo klipą grupė pristatė prieš mėnesį, Algirdas Kaušpėdas dedikavo moterims, kurios studijuoja fiziką ir prisideda prie šio mokslo populiarinimo. Daina, žinoma, išjudino ne tik moteris – šėliojo visi, atėję pasiklausyti naujos grupės koncertinės premjeros.

Skambant „Vėjui“ salę pripildė lazerių šviesos. Visas jėgas koncerto metu atidavė ant scenos besilinksminantys Algirdas Kaušpėdas ir Viktoras Diawara, šio pasirodymo metu pristatę ir trečią koncertinės grupės sudėties narį – būgnininką Vytį Vainilaitį.

Muzikantai pasirodymą užbaigė šilta padėka gerbėjams, o klausytojai nuo scenos nulipančią grupę išlydėjo griausmingais plojimais. „Džiaugiamės, kad mūsų debiutuojanti grupė pirmą krikštą gavo būtent studentų festivalyje. Puiki atmosfera, fantastiška publika! Labai gera buvo pasirodyti šalia tokių vardų kaip „Solo ansamblis“, „Timid Kooky“, „Kedrostuburas“ ir kiti“, – po pasirodymo gerų žodžių „FiDi“ koncertui negailėjo Algirdas Kaušpėdas.

Kitas „KAnDIes“ koncertas – pirmasis solinis pasirodymas su pilna programa – įvyks balandžio 25 dieną, menų fabrike „Loftas“. Jo metu atlikėjai pristatys ir melomanų laukiamą albumo „Už poliarinio rato“ vinilo plokštelę, kurią išleidžia muzikos kompanija M.P.3.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.