Mokslas ir IT

2012.12.31 16:04

Mažamečių populiarumą tarp draugų lemia jų atliekami „geri darbai“

LRT.lt 2012.12.31 16:04

Apgalvotas malonus elgesys tarp mažamečių vaikų lemia jų populiarumą, tikina mokslininkai.

Apgalvotas malonus elgesys tarp mažamečių vaikų lemia jų populiarumą, tikina mokslininkai.

Kalifornijos universiteto mokslininkų komanda „nurodė“ vaikams daryti po 3 gerus darbus kiekvieną savaitę visą mėnesį. Tie vaikai po nustatyto laiko jautėsi laimingesni ir juos labiau mėgo bendraklasiai, rašo BBC News.

Tyrėjai teigia, kad raginimas vaikus elgtis „teigiamai“ gali padėti jiems geriau sutarti su klasės draugais ir net išvengti priekabiavimo ir patyčių.

Mokslininkai atliko tyrimą su 400 mokinių, kurių amžius svyravo nuo 9 iki 11 metų. Jie buvo suskirstyti į dvi grupes. Viena grupė buvo kontrolinė, o kitos grupės mokiniams buvo nurodyta atlikti tris „gerus darbus“ kartą per savaitę. Tačiau tie „geri darbai“ nebūtinai turėjo būti nukreipti į klasės draugus. Kai kurie mokiniai pažymėjo, kad „apsikabino savo mamą, kai ji nerimavo dėl darbo problemų“, „pasidalino priešpiečiais su kuo nors“, „išsiurbė kilimą“ ir pan.

Psichologė Kristin Layous pasakoja, kad prieš keturias savaites kiekvienas mokinys pažymėjo klasės draugų vardus, su kuriais norėtų kartu atlikti mokyklines užduotis. Praėjus mėnesiui mokinių vėl buvo prašoma „nominuoti“ bendraklasius, su kuriais norėtų kartu atlikti užduotis.

 „Tie mokiniai, kurie tyrimo metu buvo priskirti „gerų darbų“ grupei, sulaukė daugiau „nominacijų“. Įdomiausia yra tai, kad paprasčiausia pozityvi veikla gali pagerinti santykius tarp bendraamžių, – pasakoja K. Layous.