Mokslas ir IT

2015.03.19 14:53

„Youtube“ galvoja apie mokamą tarnybą su išskirtiniu turiniu

faceit.lt, Edmundas Jakilaitis2015.03.19 14:53

„Google“ priklausanti Youtube galvoja apie prenumeratos pagrindu veikiančią VOD (video-on-demand) tarnybą, kuri leistų vartotojams už tam tikrą mokestį gauti individualų turinį, praneša puslapis „The Verge“, rašo faceit.lt.

Google“ priklausanti Youtube galvoja apie prenumeratos pagrindu veikiančią VOD (video-on-demand) tarnybą, kuri leistų vartotojams už tam tikrą mokestį gauti individualų turinį, praneša puslapis „The Verge“, rašo faceit.lt.

Šaltinių teigimu, naujoji tarnyba siūlys įvairų video turinį be reklamos, tačiau už tai reikės mokėti tam tikrą mėnesinį mokestį.

Vienu iš potencialių tokio išskirtinio turinio tiekėju turėtų tapti kompanija „Variety“, kurios atstovų pasisakymai ir paskleidė gandus apie naujus „Youtube“ planus. „Variety“ atstovai teigė, kad dėl turinio tiekimo į juos „Youtube“ atstovai kreipėsi dar 2014 m. pabaigoje.

Naujoji tarnyba turėtų būti panaši į muzikinį „Youtube“ sprendimą „Music Key“, kuris suteikia neribotą prieigą prie maždaug 30 mln. muzikinių kūrinių visiems „Google Play“ naudotojams, kurie per mėnesį moka 8 JAV dolerius.

Išskirtinį turinį galinti pasiūlyti „Youtube“ tarnyba padėtų konkuruotų su tokiomis kompanijomis, kaip „Hulu“, „Vimeo“ ir „Vessel“, kurios taiko analogišką verslo modelį bei aktyviai vilioja „Youtube“ vartotojus, pavyzdžiui, siūlydami didesnį uždarbį iš reklamos parodymų.