Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

„Facebook“ patikslino naudojimo taisyklės: kas išaiškėjo?

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Socialinio tinklo „Facebook“ šeimininkai išplatino naują informaciją apie tai, kokio pobūdžio turinys nuo šiol šiame tinkle yra nepageidaujamas, rašo BBC.

Socialinio tinklo „Facebook“ šeimininkai išplatino naują informaciją apie tai, kokio pobūdžio turinys nuo šiol šiame tinkle yra nepageidaujamas, rašo BBC.

Atnaujintose taisyklėse bendruomenei dabar yra atskira dalis, kurioje apibrėžtos „pavojingos organizacijos“, pateikta detalesnė informacija apie tai, kokias nuogybes platinti leidžiama, o kokių – ne.

Anot JAV bendrovės atstovų, tikimasi, kad atnaujintos taisyklės suteiks daugiau „aiškumo“ vartotojams.

Naujoji taisyklių versija vartotojams pakeis dabartinę, nuoroda į jas bus siunčiama visiems vartotojams, norintiems pasiskųsti kitų to paties tinklo narių veiksmais.

„Facebook“ turinio politikos pasaulinė vadovė Monika Bicket sakė, kad taisyklių atnaujinimo tikslas – atsakyti į klausimus, dėl ko kai kurie prašymai pašalinti turinį ar blokuoti vartotoją buvo atmesti.

„Vartotojams nusiųsdavome žinutę, kuria informuodavome, kad turinio nešaliname, nes jis nesikerta su mūsų standartais, o tuomet jie mums rašydavo atgal ir sakydavo, kad yra sutrikę. Tokių reakcijų tikrai sulaukdavome. Žmonėms kildavo klausimų, ką turime omenyje teigdami, kad neleidžiame engimo internetu, arba kokia yra tiksli mūsų pozicija terorizmo klausimu. Pavyzdžiui, dabar aiškiai pasakome, kad ne tik neleidžiame mūsų tinkle reikštis teroristų organizacijoms ar atskiriems jų nariams, bet ir draudžiame girt ar remti teroristines organizacijas arba jų vadovų veiksmus – anksčiau tokio detalaus paaiškinimo nebuvo“, – aiškina M. Bicket.

M. Bicket pabrėžė, kad pati socialinio tinklo naudojimo politika nepasikeitė – pasikeitė tik jos išaiškinimas.

Naujosios taisyklių versijos tekstinė apimtis išaugo beveik tris kartus.

Itin smarkiai padidintas detalumas skyriaus, kuriame aprašomos draudžiamos nuogybės: anksčiau buvo tik labai miglotas teiginys apie ribojimus. O dabar teigiama: draudžiamos nuotraukos, kuriose akcentuojami „visiškai apnuoginti sėdmenys“. Taip pat draudžiamo turinio sąraše – „moters krūtų nuotraukos, jei jose matomi speneliai“. Apribojimo neišvengė ir tekstinis seksualinių aktų aprašymas, kuriame esama „vaizdingų detalių“.

Ribojimas galioja ir nuotraukoms, ir skaitmeniniu būdu sukurtam turiniui. Išimtis taikoma tik švietėjiško ar satyrinio pobūdžio turiniui.

Tuo pačiu socialinis tinklas išaiškino, kad niekada nebus draudžiamos nuotraukos, kuriose matomas kūdikių maitinimo krūtimi procesas ar kur demonstruojamos krūtys po mastektomijos procedūros.

Atnaujinimų esama ir kituose taisyklių skyriuose:

Engimas – draudžiamos nuotraukos, pakoreguotos taip, kad „žemintų“ žmogų, o taip pat griežtai draudžiami vaizdo įrašai, kuriuose demonstruojamas fizinis asmens engimas ir siekis jį pažeminti.

Neapykantos skleidimas – draudžiamos aptarinėti temos išlieka tos pačios, tačiau pridurta, kad žmonėms yra leidžiama pateikinėti ekstremalius kitų žmonių neapykantos skleidimo pavyzdžius siekiant atkreipti dėmesį į problemą. Tik turi būti aiškiai nurodyta, jog būtent toks yra tikslas.

Kriminalinė veikla – socialinis tinklas dabar pareiškė, kad vartotojams draudžia girtis bet kokiais įvykdytais nusikaltimais, bet priduria, kad leidžiama kelti idėjas legalizuoti vienokią ar kitokią veiką, kuri dabar nėra legali.

Savęs žalojimas – „Facebook“ nurodė, kad šalins bet kokį turinį, kuriame vartotojas demonstruoja kaip sukelia sau žalą. Netgi juokais. Bet priduriama, kad „kūno modifikavimas“ nebus vertinamas kaip savęs žalojimas.