Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

„Facebook“ paviešino naujas bendruomenės taisykles: kas pasikeitė?

15min.lt 2015.09.08 13:45

„Facebook“ paskelbė apie naujas bendruomenės taisykles, kuriose aiškinama, ko negalima daryti socialiniame tinkle. Taisyklės iš esmės lieka tokios pat, o atnaujinimai patikslina, ko socialiniame tinkle daryti negalima, praneša BBC.

„Facebook“ paskelbė apie naujas bendruomenės taisykles, kuriose aiškinama, ko negalima daryti socialiniame tinkle. Taisyklės iš esmės lieka tokios pat, o atnaujinimai patikslina, ko socialiniame tinkle daryti negalima, praneša BBC.

„Facebook“ skelbia, kad nuo šiol bus draudžiama rodyti užpakalius ir nuotraukas, kuriose rodomos moterų krūtys, jei matomas spenelis.

Taisyklėse priduriama, kad suvaržymai galios ir skaitmeniniu būdu sukurtam turiniui, nebent jis būtų skirtas edukaciniams arba satyriniams tikslams. „Facebook“ draudžiama aprašyti lytinius aktus taip, kad būtų apibūdinamos „ryškios detalės“.

Tiesa, socialinis tinklas priduria, kad visuomet leis rodyti nuotraukas, kuriose motinos maitina vaikus arba su pomastektominiais randais.

Štai dar keletas pokyčių:

Pašaipos: draudžiami vaizdai, kuriose žeminamas žmogus, taip pat vaizdo įrašai, kuriuose rodomos fizinės patyčios tam, jog būtų sugėdinta auka;

Įžeidžios kalbos: nors svetainėje yra toks pats draudžiamų temų sąrašas kaip ir anksčiau, dabar priduriama, kad žmonėms leidžiama dalintis kitų įžeidžių kalbų pavyzdžiais tam, jog būtų padidintas bendras suvokimas apie iššūkį, tačiau pavyzdžiai turi „aiškiai rodyti“, kad tai yra jų tikslas.

Kriminalinė veikla: tinklalapyje dabar teigiama, kad vartotojams draudžiama aukštinti kokius nors nusikaltimus, kuriuos jie įvykdė, tačiau leidžiama siūlyti, kaip legalizuoti nelegalią veiklą;

Savęs žalojimas: „Facebook“ aiškina, kad išims naujienas, kuriose identifikuojamos aukos ir kuriose kalbama apie jų užpuolimą, net jei tai daroma humoro forma.

Šios naujosios taisyklės pakeis senąsias, esančias firmos tinklalapyje ir bus siunčiamos vartotojams, kurie skųsis apie blogą žmonių elgesį.

Pasak „Facebook“ globalaus turinio vyriausiosios vadovės Monickos Bicket, taisyklės turėtų padėti vartotojams geriau suprasti, kodėl kartais atsisakoma užblokuoti kai kurias paskyras.

„Facebook“ skelbia, kad socialiniu tinklu kas mėnesį bent po kartą naudojasi 1,4 mlrd. vartotojų.

Taisykles galite rasti čia.