Mokslas ir IT

2012.12.28 11:16

M. Phelpsas buvo teisus: šlapintis baseine – nieko blogo

LRT.lt2012.12.28 11:16

Nors ir ne visiems malonu tai girdėti, tačiau plaukimo žvaigždė Michaelas Phelpsas buvo teisus teigdamas, kad šlapintis baseine – nieko blogo, tvirtina mokslininkai. 

Nors ir ne visiems malonu tai girdėti, tačiau plaukimo žvaigždė Michaelas Phelpsas buvo teisus teigdamas, kad šlapintis baseine – nieko blogo, tvirtina mokslininkai.

Sėkmingiausias olimpietis M. Phelpsas privertė ne vieną sunerimti, kai per Londono olimpines žaidynes pripažino, kad daugelis plaukikų šlapinasi baseine, ypač per ilgas treniruotes.

Tačiau jis pridūrė, kad tai nieko blogo, nes chloras pražudo visas bakterijas, rašo telegraph.co.uk.

Toks pareiškimas galbūt ir nenuteikė labai maloniai, tačiau mokslininkai patvirtino, kad M. Phelspo pateikti faktai yra teisingi.

„Sense about Science“, labdaros organizacija, kuri stengiasi sklaidyti visuomenėje įsitvirtinusius mitus, ypač tuos, kuriuos skleidžia įžymybės, pripažino, kad sportininkas moksliškai yra teisus.

„Iš tiesų, Michaelai, šlapimas iš esmės yra sterilus, taigi jame nėra ko naikinti. Šlapimą sudaro druskos ir vanduo bei nedideli proteinų ir DNR irimo dalių kiekiai“, – teigia biochemikas Stuartas Jonesas.

„Chloras tiesiog neleidžia baseine augti bakterijoms. Taigi iš esmės jis teisus. Šlapinimasis baseine, net jei visi plaukikai tai daro vienu metu, turi labai mažą poveikį baseine esančio vandens sudėčiai“, – aiškino jis.

„Olimpinio dydžio baseine yra daugiau kaip 2 mln. litrų vandens. Vienu kartu galima prišlapinti maždaug 0,2 litro. Norint padaryti poveikį bendrai baseino vandens sudėčiai, reikia išties nemažai šlapintis“, – pridūrė mokslininkas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.