Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.03.12 09:05

Trys TKS įgulos nariai grįžo į Žemę Rusijos erdvėlaiviu „Sojuz“

Du Rusijos kosmonautai ir amerikietis astronautas grįžo į Žemę kosminėje kapsulėje „Sojuz“ po šešių mėnesių darbo Tarptautinėje kosminėje stotyje.

Du Rusijos kosmonautai ir amerikietis astronautas grįžo į Žemę kosminėje kapsulėje „Sojuz“ po šešių mėnesių darbo Tarptautinėje kosminėje stotyje.

Jelena Serova, Aleksandras Samokutiajevas ir Barry Wilmore`as anksti ketvirtadienio rytą nusileido snieguotoje Kazachstano stepėje.

„42-osios ekspedicijos įgula grįžo į Žemę“, – NASA televizijos komentatorius Robas Naviasas sakė per to įvykio tiesioginę transliaciją JAV kosminės agentūros kanalu.

„Jie nusileido vertikalioje pozicijoje, stačiomis“, – pridūrė jis, cituodamas Rusijos paieškų komandos pareigūnus, išvykusius paimti sugrįžusiųjų, kurių kapsulė nusileido atokioje stepėje į pietryčius nuo Džezkazgano miesto.

Šie trys TKS įgulos nariai pakilo į orbitą pernai rugsėjo 26 dieną. Jie praleido kosmose 167 dienas ir per tą laiką nuskriejo daugiau negu 112 mln. kilometrų, nurodė NASA.

Nauja pamaina išskris iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane kovo 28 dieną.

Ją sudarys JAV astronautas Scottas Kelly ir Rusijos kosmonautai Michailas Kornijenka bei Genadijus Padalka.

S.Kelly ir M.Kornijenka liks orbitinėje tyrimų stotyje ištisus metus, o ne šešis mėnesius kaip įprasta, „rinkdami vertingus biomedicinos duomenis, kurie suteiks informacijos būsimoms ilgalaikėms misijoms tolimajame kosmose“, nurodė NASA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi