Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

„Apple“ pristatė ilgai lauktą laikrodį „Apple Watch“ ir lengviausią „MacBook“

15min.lt2015.09.08 13:45

Pirmadienio vakarą „Apple“ pristatė naują ilgai lauktą gaminį – išmanųjį laikrodį „Apple Watch“ bei itin lengvą „MacBook“ kompiuterį. Naujuosius gaminius bus galima užsisakyti nuo balandžio 10 dienos.  

Pirmadienio vakarą „Apple“ pristatė naują ilgai lauktą gaminį – išmanųjį laikrodį „Apple Watch“ bei itin lengvą „MacBook“ kompiuterį. Naujuosius gaminius bus galima užsisakyti nuo balandžio 10 dienos.

Išmanusis laikrodis veiks su „Apple Watch“ programėle, kuri „App Store“ turėtų būti prieinama jau nuo šiandien. Laikrodžiui jau sukurta daugiau nei tūkstantis programėlių. Skelbiama, kad pilnai pakrovus iki kito krovimo laikrodis laikys 18 valandų.

„Apple Watch“ bus kelių dydžių: 38 mm modelis kainuos 349 dolerius, o 42 mm – 399 dolerius. Buvo pristatyti ir nerūdijančio plieno modeliai, kurių kainos svyruos nuo 549 iki 1049 dolerių, o pats brangiausias auksinis laikrodis „Apple Watch Edition“ kainuos 10 tūkst. dolerių.

„Apple Watch“ bus galima atsiliepti ir į skambučius, laikrodis veiks bevieliu bei „Bluetooth“ ryšiu. Laikrodyje taip pat veiks „Apple Pay“, bus integruotas žingsniamatis ir sudarytos galimybės sekti sporto progresą.

Lengviausias „MacBook“

„Apple“ taip pat pristatė ir naują vos 13 mm storio 12 colių įstrižainės „MacBook“ kompiuterį. Tai – pats lengviausias „Mac“ kompiuteris – 24 proc. lengvesnis nei „Mac Book Air“. Kad pasiektų tokį nedidelį svorį „Apple“ turėjo gerokai padirbėti ir perdaryti klaviatūrą ir lietimui jautrų valdiklį.

Lietimui jautrus valdiklis dabar reaguos ne tik į prisilietimą, bet ir į spaudimą.

Nors naujasis modelis išvaizda panašiausias į „MacBook Air“, „Apple“ jį vadina tiesiog „Mac“.

Naujasis „MacBook“ turės net 2304x1440 pikselių „Retina“ raiškos ekraną (3.3 mln. pikselių) ir veiks su 1.1 GHz IntelCore procesoriumi.

 „Apple“ teigimu, naujasis „MacBook“ galės nekrautas išlaikyti visą dieną – jo esą turėtų pakakti devynioms valandoms naršymo arba dešimčiai valandų „iTunes“ filmų peržiūrai.

8 GB RAM modelis su 256 GB SSD kainuos 1,3 tūkst. dolerio, o 512 GB – 1,6 tūkstančio.

Kompiuterius bus galima rinktis iš sidabrinės, pilkos ir aukso spalvos.

Išankstiniai laikrodžio ir kompiuterių užsakymai bus priimami balandžio 10 dieną, o pirmieji užsisakiusieji juos gaus balandžio 24 dieną.

Pristatymas nuo 19 val. (Lietuvos laiku) vyko San Franciske.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt