Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.04.03 11:56

„Mokslo sriuba“: žvaigždės ir aplink jas skriejančios egzoplanetos

LRT.lt 2019.04.03 11:56

Visos Saulės sistemos planetos kartu sudėjus nesudaro nė 1 procento mūsų žvaigždės masės. Galime tik įsivaizduoti, kaip mokslininkams sunku aptikti aplink kitas žvaigždes skriejančias planetas, kurios vadinamos egzoplanetomis.

Jei žvaigždės mums atrodo kaip nedideli taškeliai naktiniame danguje, tai egzoplanetos – tarsi dulkelės. Konstruojant vis didesnius teleskopus ir tobulėjant kitai įrangai, pirmosios už Saulės sistemos ribų esančios planetos buvo atrastos maždaug prieš du dešimtmečius.

„Į Saulę panašių žvaigždžių Visatoje yra labai daug. Kodėl gi ten negalėtų būti planetų, panašių į Žemę? Toks ir yra mūsų tikslas: analizuoti kitas žvaigždes su kitomis planetomis ir išsiaiškinti, kuo jos panašios, kuo skiriasi, kas lėmė, kad mūsų Saulės sistemoje yra gyvybė, o kitose planetų sistemose nėra – arba yra, bet kitokia forma nei pas mus,“ – pasakoja VU astronomė dr. Edita Stonkutė.

Daugiau – laidos įraše: 

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per LRT Plius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi