Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.04.03 10:21

Lietuvos nacionalinė dirbtinio intelekto strategija padės mesti iššūkį didžiausioms valstybėms?

LRT.lt 2019.04.03 10:21

Briuselyje viešintis ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius susitikimuose su Europos Komisijos atstovais bei dirbtinio intelekto konferencijose pristatys vieną pirmųjų Europos Sąjungoje (ES) – Lietuvos nacionalinę dirbtinio intelekto strategiją. Anot ministro, įgyvendinusi šią strategiją mūsų šalis šioje srityje mestų iššūkį didžiosioms ES valstybėms.

„Pastaruoju metu dirbtinis intelektas tampa globaliu mūšio lauku dėl šalių konkurencingumo. Jis ypač svarbus mažosioms ES valstybėms, kurios neturi didelių galimybių konkuruoti su ES senbuvėmis tradicinėse pramonės šakose. Todėl Lietuva jau pasirengusi lyderystei ten, kur ES valstybės dar tik stovi prie starto linijos. Dirbtinis intelektas – tai viena sričių, kurioje esame pasirengę greitam startui. Sėkmingai įgyvendinusi dirbtinio intelekto strategiją Lietuva ne tik pagerintų sąlygas inovatyviam šalies verslui ir gyventojams, bet ir prisidėtų prie ES pastangų šioje srityje konkuruoti su JAV ir Kinija“, – teigia V. Sinkevičius.

Per darbo vizitą ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius dalyvaus Europos Parlamente organizuojamoje konferencijoje „Dirbtinis intelektas Europoje: vyriausybių strategijos ir iššūkiai verslui“ bei „Center For Data Innovation“ organizuojamoje konferencijoje „Dirbtinio intelekto strategijos Europoje: dabartinė situacija ir perspektyvos ES valstybėse narėse“. Ekonomikos ir inovacijų ministras taip pat susitiks su „DG GROW“ generaliniu direktoriumi Timo Pesonenu bei „DG CNECT“ generaliniu direktoriumi Roberto`u Viola. Kartu su kitų šalių atstovais V. Sinkevičius aptars visų ES valstybių narių indėlį, skatinant dirbtinio intelekto plėtrą ES lygiu, ir ES konkurencingumą šioje srityje globaliu mastu.

Nacionalinę dirbtinio intelekto strategiją parengė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Šio dokumento tikslas – sukurti teisinį ir etinį pagrindą Lietuvoje taikyti dirbtinį intelektą, sukurti prielaidas verslui ir mokslui plėtoti bei taikyti dirbtinio intelekto sprendimus maksimaliai išnaudojant jo ekonominį potencialą.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atlikti tyrimai rodo, kad dėl dirbtinio intelekto maždaug 70 proc. visų Lietuvos dirbančiųjų asmenų galėtų lengviau atlikti kasdienes funkcijas. Lietuvai, kaip ir kitoms ES valstybėms, susiduriant su darbo jėgos trūkumu, dirbtinis intelektas suteiktų galimybę žmones įdarbinti aukštesnę pridėtinę vertę kuriančiose įmonėse ir mokėti jiems didesnius atlyginimus, o dabartines jų atliekamas funkcijas patikėti dirbtiniam intelektui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi