Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Planuojama pirmoji žmogaus galvos transplantacija

ELTA2015.09.08 13:45

Italijos chirurgas tiki, kad pirmąją žmogaus galvos transplantaciją bus galima atlikti jau po dvejų metų, praneša „Sky News“.

Italijos chirurgas tiki, kad pirmąją žmogaus galvos transplantaciją bus galima atlikti jau po dvejų metų, praneša „Sky News“.

Sergio Canavero mano, kad ši operacija padės žmonėms, kurie patyrė raumenų ir nervų sistemos degeneraciją arba serga vėžiu. Apie šią novatorišką operaciją planuojama pranešti per birželį JAV vyksiančią Amerikos neurologijos ir ortopedijos chirurgų akademijos konferenciją. Šį mėnesį viename medicinos žurnale S. Canavero aprašė būdą, kaip transplantacija turėtų būti atlikta.

Recipiento galva ir donoro kūnas procedūros pradžioje atšaldomi. Audiniai aplink kaklą būtų perpjauti, o pagrindinės kraujagyslės sujungtos vamzdeliais. Atskyrus stuburo smegenis, recipiento galva uždedama ant donoro kūno. Tada pacientui keturioms savaitėms būtų sukelta koma, kad jis nejudėtų. Chirurgo nuomone, po tokios operacijos pabudęs žmogus turėtų kalbėti, judėti ir jausti veidą, o po metų laisvai vaikščiotų.

Pirmą kartą idėja atlikti šią operaciją buvo pasiūlyta 2013 metais. Tąkart S. Canavero sakė: „Jei visuomenė to nenori, aš nedarysiu. Bet jei žmonės to nenori JAV ar Europoje, nereiškia, kad operacijos negalima atlikti kitur“.

Pirmoji sėkminga galvos transplantacija beždžionei buvo atlikta 1970 metais JAV. Gyvūnas išgyveno 9 dienas, bet vėliau jo imuninė sistema naująją galvą atmetė.

Naujausi

Medikamentų gamyba

Mokslas ir IT

2019.10.22 17:54

Tyrimas: per 20 metų pavojingos bakterijos atsparumas antibiotikams Europoje sustiprėjo du kartus didžiausias atsparumas Graikijoje, Kroatijoje ir Italijoje

Mini organų auginimas

Mokslas ir IT

2019.10.22 15:34

Ekspertai įspėja, kad laboratorijoje greitai galime sukurti juntančias smegenis dirbtinės smegenys pačios spontaniškai prisijungė prie audinio

Amerikiečių astronautai Mėnulyje
7

Mokslas ir IT

2019.10.22 10:32

Sugrįžti į Mėnulį besiruošianti NASA dairosi tarptautinių partnerių sieks, kad Mėnulyje apsilankytų europiečiai

7
Vytautas Ostaševičius ir Gytautas Balevičius

Mokslas ir IT

2019.10.22 10:21

KTU mokslininkai sukūrė naują precizinio šlifavimo technologiją padės kuriant precizinės optikos elementus

Meteorų lietus

Mokslas ir IT

2019.10.21 20:52

Antradienio naktį – intensyviausias meteorų lietus geriausia stebėti prieš vidurnaktį arba paryčiais