Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.02.23 16:16

„Apple“ atidarys Danijoje vieną didžiausių pasaulyje duomenų centrų

ELTA 2015.02.23 16:16

JAV bendrovė „Apple“ atidarys Danijoje vieną didžiausių pasaulyje duomenų centrų, pirmadienį pranešė Danijos užsienio reikalų ministerija.

JAV bendrovė „Apple“ atidarys Danijoje vieną didžiausių pasaulyje duomenų centrų, pirmadienį pranešė Danijos užsienio reikalų ministerija.

Naujasis centras bus pastatytas Vyborgo mieste. Į projektą planuojama investuoti 6,3 mlrd. Danijos kronų (per 850 mln. eurų), statybos darbai turėtų trukti apie dešimt metų. Tai didžiausias užsienio investicinis projektas Danijoje.

Analogiškas duomenų centras tuo pat metu bus sukurtas ir Airijoje. Bendra projekto vertė siekia per 1 mlrd. eurų. Ir tai bus didžiausia „Apple“ investicija Europoje.

„Projektas Danijoje turėtų tapti nemažai parama Danijos ekonomikai, – sakė šalies prekybos ir plėtros ministras Mogensas Jensenas. – Jis patvirtina, kad Danijai pavyko rasti teisingą pusiausvyrą tarp klimatui draugiškos energetinės politikos ir verslo aplinkos, atitinkančios pasaulinius standartus“.

Ministras pastebėjo, kad „Apple“ pasirinkimas patvirtina, jog Danija yra pasaulinė lyderė „žaliųjų technologijų“ sprendimų srityje ir atsinaujinančios energijos technologijų sferoje, taip pat dar ir tą faktą, kad Danija yra patraukliausia šalis investuotojams, ypač inovacijų verslui. „Tai bus ekologiškiausias ir labiausiai inovacinis duomenų centras pasaulyje“, – pabrėžė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi