Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

NASA atidėjo astronautų darbą atvirame kosmose dėl skafandrų defekto

BNS2015.09.08 13:45

Planuoti Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos narių darbai atvirame kosmose bus atidėti iki šeštadienio, kad JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) specialistai galėtų ištirti numanomą skafandrų defektą.

Planuoti Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos narių darbai atvirame kosmose bus atidėti iki šeštadienio, kad JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) specialistai galėtų ištirti numanomą skafandrų defektą.

„Kosminės stoties vadovai ketvirtadienį nusprendė viena diena pavėlinti NASA 42-osios ekspedicijos vado Barry „Butcho“ Wilmore`o ir borto inžinieriaus Terry Virtso pirmuosius du išėjimus į atvirą kosmosą dėl skafandrų, kuriuos jie dėvės, papildomos analizės“, – sakoma NASA pranešime.

Vėlesni darbai atvirame kosmose vyks vasario 25-ąją ir kovo 1-ąją.

Visi išėjimai į TKS išorę prasidės 12 val. 10 min. Grinvičo (14 val. 10 min. Lietuvos) laiku, o tos misijos turėtų trukti po maždaug šešias valandas.

Įgulos nariai siekia parengti orbitinę stotį jau 2017 metais priimti pirmąsias JAV komercines pilotuojamas kosmines kapsules. Amerikos pilotuojamųjų kosminių skrydžių programa bus atnaujinta pirmąkart nuo 2011 metų, kai buvo nurašyti paskutiniai „Space Shuttle“ tipo erdvėlaiviai. Nuo to laiko amerikiečiai astronautai į TKS buvo skraidinami Rusijos erdvėlaiviais.

Anksčiau šią savaitę NASA nurodė, kad inžinieriai susirūpinę dėl atsikartojančių problemų skafandro įrangos elemente – ventiliatoriaus, vandens siurblio ir drėgmės separatoriaus agregate, kuris yra skafandro temperatūros palaikymo sistemos dalis.

„Tai yra ta pati rūpesčių kelianti vieta, dėl kurios 2013 metais iškilo problemų dėl vandens šalme“, – per spaudos konferenciją sakė TKS operacijų ir integracijos vadovas Kennethas Toddas.

Per incidentą 2013 metais TKS išorėje dirbusio italų astronauto Lucos Parmitano skafandro šalme susikaupė daug vandens, dėl kurio jis vos neužduso. Astronautas buvo skubiai grąžintas į stotį ir greitai atsigavo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.