Mokslas ir IT

2019.03.28 10:20

Ne tik vaizdo kamera: ekspertas išskiria 5 naujųjų „Huawei“ telefonų savybes

LRT.lt2019.03.28 10:20

Nors šių naujųjų „Huawei“ telefonų kameros išskiria šiuos telefonus iš kitų, ekspertas pristato 5 priežastis, dėl kurių šiuo telefonu naudojamasi ne vien dėl gražių nuotraukų.

„Nors šių telefonų karūna neabejotinai yra jų kamera, tikrai negalima nurašyti kitų įdomių ir netikėtų atnaujinimų. Atskiro dėmesio tikrai verti ir telefonų dizainas, ekranai, baterijos ir procesoriai. O tam, kad kamera neužgožtų kitų puikių telefono savybių, sąmoningai paliekame ją desertui“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir išskiria 5 priežastis, dėl kurių verta pagirti naujuosius telefonus.

Su spalvomis žaidžiantis dizainas

„Prieš metus, kai „Huawei“ pasauliui pristatė „P20“ ir „P20 Pro“ telefonų modelius, šie išsiskyrė ir savo dvispalvėmis nugarėlėmis. Žiūrint į jas, atrodė, kad telefono spalva tarsi pereina iš vienos į kitą. Šis „Huawei“ telefonų aspektas patiko tiek pirkėjams, tiek ir kitiems telefonų gamintojams, tad jie pradėjo gaminti ir savo telefonus su dvispalvėmis nugarėlėmis. Bet su „P30“ ir „P30 Pro“ modeliais „Huawei“ žengia dar toliau – nuo šiol šios serijos telefonų nugarėlės yra daugiaspalvės: susidaro įspūdis, kad tarpusavyje žaidžia ne dvi, o daug skirtingų spalvų. O spalvų kaitai įtaką daro apšvietimas bei žiūrėjimo į telefoną kampas. Būtinai atkreipkite dėmesį!“ – pataria K. Špiliauskas.

Sumani ekrano gudrybė

„Nors „P30“ ir „P30 Pro“ modeliai skiriasi savo dydžiu ir ekrano erdvumu, abiejų ekranai yra OLED technologijos, todėl – itin ryškūs bei kontrastingi. „P30“ turi 6,1 colio ekraną, o „P30 Pro“ išsiskiria 6,47 colio ekranu su lenktais krašteliais. Tačiau „P30 Pro“ gamintojai šiame modelyje panaudojo itin įdomų sprendimą: tam, kad padarytų kuo didesnį įrenginio priekį sudarantį ekraną, jie atsisakė įprasto garsiakalbio pokalbiams ir vietoje to įmontavo elektroninio levitavimo principu veikiantį garsiakalbį. Kitaip tariant, garsas sklinda iš ekrano. Taip pat kalbant apie naujųjų „Huawei“ ekranus, galima paminėti ir piršto atspaudų jutiklius, kurie yra įmontuoti tiesiog pačiame ekrane, o tai – viena ryškesnių šių metų tendencijų“, – pažymi K. Špiliauskas.

Patobulintos baterijos

„Abiejų modelių baterijos, kaip ir reikėtų tikėtis, yra talpesnės nei ankstesnės „Huawei“ kartos analogų „P20“ ir „P20 Pro“. Taip pat – šios baterijos ilgiau laiko. O kai išsikrauna, reikėtų pagirti abiejų telefonų krovimo galimybes: abu turi greitą krovimą laidu, bet „P30 Pro“ modelyje jis dar pranašesnis. „P30“ – per pusvalandį įsikrauna iki 58 proc., o „P30 Pro“ – iki 70 proc., o tai yra vienas greičiausių krovimų rinkoje. Be to, „P30 Pro“ palaiko ir belaidį krovimą arba gali belaidžiu būdu įkrauti kitus įrenginius“, – lygina K. Špiliauskas.

Ką sugeba telefono dirbtinis intelektas?

„Naudojantis „P30“ ir „P30 Pro“ telefonais nustebina pažangus procesorius „Kirin 980“, kuris išsiskiria dirbtiniu intelektu, pagerinančiu daugelio funkcijų veikimą. Itin stiprus jo privalumas – dvigubas neuroninis procesorius. Jis pagerina beveik kiekvienos funkcijos patirtį, bet labiausiai prisideda prie telefono kamerų veikimo. Pavyzdžiui, išmanusis atpažįsta, kas ir kaip fotografuojama ir pagal tai pritaikomi įvairūs kameros nustatymai. Taip pat šis procesorius turi ir specialią „GPU Turbo“ funkciją, kuri pagerina telefonams skirtų žaidimų grafiką – ji leis padidinti FPS (kadrų per sekundę) kiekį. Tad mėgstantiems gerai atrodančius žaidimus, „P30“ ir „P30 Pro“ telefonų procesorius tikrai paliks įspūdį“, – sako K. Špiliauskas.

Vaizdo priartinimas

„Huawei“ telefonai „P20“ ir „P20 Pro“, pasak K. Špiliausko, ilgą laiką buvo geriausiai fotografuojantys įrenginiai, bet naujai pasirodę „P30“ bei „P30 Pro“ jau dabar geriausiai fotografuojančių telefonų titulą perėmė ir žada jo įsitverti dar stipriau nei pirmtakas. 

„Naujasis „P30“ turi trigubą kamerą, o „P30 Pro“ gali pasigirti pirmąja keturguba kartu su „Leica“ kurta kamera. Kita vertus, ketvirtasis objektyvas nėra visiškai įprastas objektyvas, nes tai – TOF jutiklis. Jis atsakingas už tikslų atstumų iki fotografuojamų objektų nustatymą. Todėl „P30 Pro“ puikiai fotografuoja portretus, kuriuose fonas suliejamas dar tiksliau ir tikroviškiau. Abu išmanieji gavo net 40 MP pagrindinius objektyvus su „SuperSpectrum“ sensoriumi, leidžiančiu ryškiau perteikti spalvas bei dar geriau fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis. Beje, fotografuojant tamsoje dirbtinis intelektas stabilizuoja vaizdą ir galima išgauti ypač ryškias nuotraukas – šie telefonai šiandien neabejotinai yra geriausiai fotografuojantys tamsoje. O vyšnaitė ant torto – teleobjektyvai. „P30“ įmontuotas 3 kartų optinį arba 5 kartų hibridinį priartinimą turintis teleobjektyvas. Tuo metu „P30 Pro“ turi įspūdingą periskopo principu paremtą objektyvą vaizdo priartinimui. Jis gali vaizdą priartinti net 5 kartus optiškai ar 10 kartų hibridiniu būdu neprarandant vaizdo kokybės. O skaitmeniniu būdu galima vaizdą priartinti net 50 kartų“, – išskiria K. Špiliauskas.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt