Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.03.26 09:51

„Mokslo sriuba“: kaip buvo statomas SGD terminalas?

LRT.lt 2019.03.26 09:51

Prieš beveik pustrečių metų į Lietuvą atplaukė suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivas-saugykla „Independence“. Tai buvo istorinis įvykis, žymėjęs Lietuvos išsilaisvinimą iš Rusijos dujų tiekimo monopolio.

„Independence“ dydis įspūdingas – laivo ilgis siekia 294 metrus, o tai beveik prilygsta Vilniaus televizijos bokšto aukščiui. Laivą Pietų Korėjoje statė didžiausia pasaulyje laivų statybos kompanija „Hyundai Heavy Industries“. Kad jis galėtų prisišvartuoti Klaipėdoje, reikėjo gilinti uosto akvatoriją, įrengti specialią krantinę, nutiesti 18 kilometrų vamzdynų, pastatyti matavimo stotį.

„Reikėjo pertvarkyti gamtinių dujų perdavimo sistemą, kad dujas būtų galima importuoti ir iš vakarinės šalies pusės, o ne tik rytinės, kaip iki tol. Taip pat reikėjo pakeisti dujų sistemos apskaitą, muitinės, metrologijos... Darbų mastas buvo išties didelis“, – sako „Klaipėdos naftos“ SGD verslo vystymo direktorius Tadas Matulionis.

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi