Mokslas ir IT

2019.03.22 10:57

Moksleivius kviečia sukurti 3D patiekalo komiksą

LRT.lt 2019.03.22 10:57

Kada, jei ne pavasarį, yra tinkamiausias metas pažadinti kūrybiškumą? Tai skatina padaryti ir bene kūrybiškiausias technologijų konkursas moksleiviams „Informiko mėgstamiausias patiekalas“.

Kauno technologijos universitetas (KTU) kviečia moksleivius susipažinti su informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis ir sukurti Informatikos fakulteto (IF) talismanui – Informikui – 3D patiekalo komiksą. Konkurse dalyvauti gali 1-12 klasių moksleiviai. 

Virtualioje erdvėje vyksiančio konkurso, kurį organizuoja KTU informatikai, tikslas – skatinti jaunuolius pademonstruoti savo kūrybiškumą ir išradingumą, susipažinti su IT technologijomis bei kompiuterinio projektavimo programomis ir ieškoti išskirtinių komiksų kūrimo sprendimų.

„KTU inicijuotas konkursas vyksta jau 9 metus. Moksleiviams skirtas konkursas prasidėjo 2011 metais, kai buvo sukurtas KTU IF talismano – Informiko – modelis. Konkursas iki dabar kinta ir tobulėja, o norinčiųjų dalyvauti kiekvienais metais ženkliai daugėja“, – apie konkurso priešistorę pasakoja KTU IF marketingo ir komunikacijos koordinatorė Giedrė Vasiljevienė.

Pernai konkursui „Informiko svajonių kelionė“ buvo pateikti net 143 darbai.

Nupiešk arba sumodeliuok 3D patiekalo komiksą

Iki birželio 10 d. organizatoriai laukia moksleivių darbų, kuriuos galima įkelti į Konkursų svetainę arba atsiųsti paprastu paštu (Studentų g. 50-409 kab., LT-51368, Kaunas). Plačiau apie konkurso taisykles galite skaityti ČIA.  

„Patiekalo 3D modelį vaikai galės kurti pačių pasirinkta programa, tačiau konkurso taisyklėse mes pateikiame pasiūlymus dėl galimų įrankių. Vienas iš jų – nemokama Blender3D programa, kuria naudojantis mokiniai ne tik sukurs 3D patiekalo modelį, bet ir įgis 3D grafikos ir kompiuterinės animacijos (CGI) kūrimo, redagavimo ir renderinimo įgūdžių“, – sakė KTU IF atstovė G. Vasiljevienė.

Nemokamą Blender3D programą galima atsisiųsti iš čia ČIA , paspaudus mygtuką „Download Blender“. Konkurso dalyviai gali piešti darbus ant popieriaus arba kurti skaitmeninius patiekalų modelius. Plačiau apie modeliavimo procesą skaitykite ČIA.

Konkurse kviečiami dalyvauti visų klasių moksleiviai. Organizatoriai tikisi iš mažiausiųjų sulaukti ant popieriaus pieštų piešinių, o iš vyresnių – modeliuotų kompiuteryje.

Patiekalų kūrimo procesas – komikse

„Įtraukdami komikso kūrimo elementą, norime parodyti mokiniams, koks svarbus yra darbų planavimas kiekvienoje naujo produkto kūrimo stadijoje. Taip pat kurti patiekalus komikso principu yra daug smagiau ir įdomiau – juk patiekalai irgi turėtų būti išskirtiniai bei unikalūs”, – pasakojo G. Vasiljevienė.

Konkurso organizatoriai kviečia mokinius sukurti istoriją, naudojant filmukų arba komiksų kūrimo įrankius. Vienas iš siūlomų – „StoryBoarder” įrankis.

„Mokiniai naudodami minėtą įrankį gebės planuoti, geriau įsivaizduoti savo sukurto produkto stadiją kiekvienoje jo kūrimo proceso etape. Tai lavina vaikų kūrybiškumą, darbų planavimą ir rezultatų prognozavimą”, – sakė G. Vasiljevienė.

40 konkurso dalyvių gaus prizus

Pasibaigus konkursui tradiciškai vyks balsavimas Konkursų svetainėje ir socialiniame tinkle „Facebook“, kuriame interneto vartotojai rinks geriausius moksleivių darbus. Daugiausiai balsų surinkę darbai pateks į antrą balsavimo turą, kuriame vertinimo komisija, sudaryta iš Informatikos fakulteto dėstytojų, studentų bei įmonių atstovų, išrinks nugalėtoją – įdomiausio Informiko 3D patiekalo komikso kūrėją.

Moksleiviui, sumodeliavusiam ar nupiešusiam unikaliausią ir įdomiausią Informiko 3D patiekalo modelį ir komiksą, bus įteiktas fantastiškas prizas – naujausio modelio grafinė planšetė, kurią dovanoja JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge“. Iš viso šiame konkurse bus apdovanota net 40 laureatų.