Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Sausio pabaigoje – juodoji astronautikos savaitė

Sausio pabaigoje ir pačioje vasario pradžioje įvyko visos trys skaudžiausios avarijos JAV kosmoso agentūros NASA istorijoje.

Sausio pabaigoje ir pačioje vasario pradžioje įvyko visos trys skaudžiausios avarijos JAV kosmoso agentūros NASA istorijoje.

1967 metų sausio 27 d. trijų astronautų mirtimi baigėsi „Apollo 1“ erdvėlaivio bandymas. Nelaimės nepavyko išvengti, nors astronautai iš anksto įspėjo savo vadovus apie pavojus.

Per televiziją tiesiogiai stebint milijonams žiūrovų 1986 metų sausio 28 d. kildamas sprogo „Challenger“ erdvėlaivis su šešiais astronautais ir mokytoja Christa McAuliffe, kuri turėjo vaikams vesti pamokas iš kosmoso. Tai skrydis, kai orbitoje turėjo pirmą kartą suskambėti saksofonas.

2003 metų vasario1 d. leisdamasis subyrėjo erdvėlaivis „Columbia“ su 7 astronautais. Buvo spėliojama, kad tai galėjo būti teroristinis išpuolis, nes buvo praėję vos du metai po Rugsėjo 11-osios, tačiau erdvėlaivis nelaimės metu buvo 60 km aukštyje, kurio nepasiektų jokios raketos žemė–oras.

Išsamų LRT žurnalisto Simono Bendžiaus pasakojimą žiūrėkite ištraukoje iš laidos „Laba diena, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi