Mokslas ir IT

2019.03.21 19:38

„Facebook“ pripažino: šimtus milijonų slaptažodžių galėjo matyti visi įmonės darbuotojai

ELTA2019.03.21 19:38

„Facebook“ ketvirtadienį pripažino, kad šimtai milijonų vartotojų slaptažodžių įmonės vidiniuose serveriuose buvo laikomi nešifruoti.

Tai reiškia, kad „Facebook“ darbuotojai galėjo bet kada pasižiūrėti šimtų milijonų socialinių tinklo vartotojų prisijungimo duomenis. „Facebook“ taip pat patikino jau ištaisę saugumo spragą, o visi socialinio tinklo vartotojai, kurių slaptažodžius galėjo matyti įmonės darbuotojai, bus informuoti apie tai.

„Skaičiuojame, kad turėsime informuoti šimtus milijonų „Facebook Lite“ vartotojų, dešimtis milijonų „Facebook“ vartotojų ir dešimtis tūkstančių „Instagram“ vartotojų“, - sakoma „Facebook“ pranešime. Tačiau, „Facebook“ atstovų teigimu, nėra jokių įrodymų, kad darbuotojai šią saugumo spragą išnaudojo piktiems kėslams.

„Noriu paaiškinti - šie slaptažodžiai niekada nebuvo matomi niekam už „Facebook“ ribų, o mes neaptikome jokių įrodymų, kad kas nors įmonės viduje šia spraga naudojosi ar be leidimo pasiekė juos“, - „Facebook“ pranešime sakė įmonės viceprezidentas, atsakingas už inžineriją, saugumą ir privatumą Pedro Canahuatis. 

„Facebook Lite“ yra socialinio tinklo programėlė, skirta prastesniam interneto ryšiui ar silpnesniems išmaniesiems įrenginiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt