Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

„Microsoft“ leis vartotojams nemokamai savo OS atnaujinti iki „Windows 10“

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ paskelbė informaciją, kad operacinėje sistemoje (OS) „Windows 10“ galima bus naudotis valdymo balsu funkcija per „Cortana“ programą.

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ paskelbė informaciją, kad operacinėje sistemoje (OS) „Windows 10“ galima bus naudotis valdymo balsu funkcija per „Cortana“ programą.

Rinkos taip pat supažindinamos su nauju įrenginiu, jau greitai padėsiančiu įmonei kurti vaizdo projekcijas prieš vartotojo akis. „Microsoft“ taip pat skelbia, kad atnaujinti iki „Windows 10“ ankstesnes „Windows“ versijas („Windows 8“ ar „Windows 7“) bei savo mobiliuosius telefonus „Windows Phone“ bus galima per 12-a mėnesių nuo naujausios operacinės sistemos versijos išleidimo. Apie tai praneša BBC.

„Microsoft“ keičia savo strategiją: anksčiau stambesni atnaujinimai buvo mokami, todėl daugelis vartotojų vis dar nesinaudoja „Windows 8“ sistemos versija. Kai kurie bendrovės analitikai mano, kad „Microsoft“ reikalingas naujas požiūris į savo ekosistemą.

„Kiek mums žinoma, vos apie 10 proc. visų privačių vartotojų kompiuterių įdiegta „Windows 8“, įmonėse ši dalis panaši ar net mažesnė, – teigia konsultacijų įmonės „Forrester“ analitikas Frankas Gillettas. – Programėlių vartotojams kūrėjai „Windows“ neskiria daug dėmesio, o įmonėse, galiu lažintis, daugiausiai energijos sutelkiama mobiliųjų telefonų ar „iPad“ ir „Android“ planšetinių kompiuterių programėlėms. „Windows 10“ gali programinės įrangos kūrėjams tapti nauju „kvietimu“ imtis naudingų ir smagių programėlių, pritrauksiančių vartotojus, kūrimo. Galime sulaukti naujos asmeniniams ir planšetiniams kompiuteriams skirtų programėlių kartos“.

Nors iki oficialaus įrenginio pasirodymo rinkoje dar liko keli metai, „Microsoft“ generalinis direktorius Satya Nadella teigia, kad holografinius vaizdus kurti galintis prietaisas „HoloLens“ tampa „magiška akimirka“ kūrėjams. Panašiai kaip „Google“ pristatyti išmanieji akiniai „Google Glass“ ar kiti panašaus tipo įrenginiai, „HoloLens“ leis kompiuteriu generuojamiems elementams atsirasti prieš vartotojo akis, tačiau hologramos tampa dideliu žingsniu į priekį šioje srityje. Bendrovė nurodo, kad galutinės prietaiso versijos net nereikės jungti prie kompiuterio, be to, prototipą jau šių metų liepą ketina pradėti naudoti ir NASA.