Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.03.19 14:28

Tarp LOGIN 2019 pranešėjų – „Cambridge Analitica“ skandalo herojus ir „Shazam“ kūrėjas

LRT.lt 2019.03.19 14:28

Technologijų ir inovacijų festivalis LOGIN pristato pirmuosius šių metų konferencijos svečius. Birželio 6–7 dienomis ant didžiosios festivalio scenos išvysime Christopher Wylie, kurio paviešintas „Cambridge Analytica“ skandalas supurtė socialinį tinklą „Facebook“, išgirsime muzikos industriją pakeitusio „Shazam“ įkūrėjo Dhiraj Mukherjeeir ir neįvykusio „Fyre“ festivalio prodiuserio Andy King istorijas.

Taip pat buvęs Estijos prezidentas Toomas Hendrik Ilves dalinsis patirtimi apie „E-stonia“ vyriausybinės iniciatyvos: nuo e-balsavimo iki kibernetinio saugumo sprendimų.

„Pristatydami pirmuosius pagrindinius šių metų festivalio pranešėjus, imamės vienos aktualiausių ir kompleksiškiausių šių dienų temų technologijų ir inovacijų pasaulyje – didžiųjų technologijų bendrovių nepamatuotos įtakos mūsų ekonomikai, visuomenei ir demokratijai, – sako LOGIN festivalio direktorė Indrė Petrauskė. – „Cambridge Analitica“ skandalą užviręs Ch. Wylie pateiks savo viziją, kokias pagrindines klaidas šioje situacijoje padarė „Facebook“.

Buvęs Estijos prezidentas iš valdžios perspektyvos diskutuos, ar apskritai saugu tokioms platformoms kaip M. Zuckenberg valdomas tinklas perleisti demokratinius procesus, vykdyti e-balsavimą ar kurti kitas atviras sistemas. Tuo tarpu asmeninėmis istorijomis pasidalinsiantys verslininkas D. Mukherjeeir ir „Fyre“ festivalio prodiuseris A. King parodys kitą didelių užmojų ir idėjų užkulisių pusę.“

Darbuotojas, atskleidęs didelio masto skandalą

Praėjusių metų pradžioje pasaulį šokiravo socialinio tinklo „Facebook“ skandalas. Pasklido informacija, kad 2016 m. JAV prezidento rinkimų metu Donaldo Trumpo rinkimų štabas gavo daugiau negu 50 mln. „Facebook“ vartotojų asmeninius duomenis ir juos pasitelkė kandidato reklamai, vartotojams apie tai nieko nežinant.

Šios istorijos viešintuoju ir informatoriumi tapo buvęs „Cambridge Analytica“ darbuotojas Christopher Wylie. Jis paviešino informaciją apie socialiniame tinkle sukurtus bendrovės įrankius, kurie padėjo surinkti žmonių duomenis ir juos panaudoti taip, kad jie galimai prisidėjo prie D. Trumpo pergalės. LOGIN 2019 dalyviai galės išgirsti ne tik apie skandalingiausios pastarųjų metų istorijos užkulisius, jos mastą, reikšmę JAV prezidento rinkimų kampanijai, tačiau ir poziciją, kodėl neturėtume pasitikėti didžiosiomis tech gigantėmis ir kodėl būtina kurti įrankius jų kontrolei.

Muzikos industriją pakeitęs išradėjas

Prieš 15 metų pristatyta muzikos atpažinimo platforma „Shazam“, kurią 2017 m. už beveik 400 mln. dolerių sumą įsigijo „Apple“ bendrovė, šiandien per porą sekundžių iš itin trumpo dainos pavyzdžio, naudojant tik įrenginio mikrofoną, gali surasti jos pavadinimą tarp 30 mln. failų, skambančių dainų, filmų, reklamos ar serialų įrašuose. Į festivalį atvykstantis vienas iš „Shazam“ įkūrėjų Dhiraj Mukherjee papasakos verslo įkūrimo istoriją ir atskleis pagrindinius iššūkius, su kuriais teko susidurti kovojant negailestingame technologijų verslo pasaulyje. 

Politikai labai arti technologijų

Ant festivalio scenos taip pat išvysime buvusį Estijos prezidentą Toomas Hendrik Ilves, kuris per dešimties metų kadenciją savo šaliai užtarnavo pasaulio lyderio poziciją skaitmeninės valdžios ir kibernetinio saugumo srityse, o praėjusiais metais ir pats pateko tarp 100 įtakingiausių e. valdžios asmenybių. T. H. Ilves nuo 2018 m. yra kviestinis Standfordo universiteto dėstytojas, jis analizuoja būtinus reguliavimo sprendimus, siekiant užtikrinti liberalios demokratijos funkcionavimą skaitmeninėje eroje.

Karščiausio festivalio organizatorius

2017 m. festivalis „Fyre“ sulaukė daug dėmesio ne tik todėl, kad buvo reklamuojamas tokių pasaulinio lygio žvaigždžių kaip Kendall Jenner, Bellos Hadid ar Hailey Baldwin, tačiau ir todėl, kad galiausiai jis taip ir neįvyko. Nepraėjus nė dvejiems metams apie šį renginį jau yra sukurti du dokumentiniai filmai, o į LOGIN 2019 atvykstantis festivalio prodiuseris Andy King pasakos savo komišką istoriją, kaip jis atsidūrė tarp šio festivalio organizatorių ir kas ten iš tiesų vyko.

Birželio 6–7 dienomis jau tryliktą kartą vyksiantis technologijų ir inovacijų festivalis LOGIN šiais metais sugrįžta į „Litexpo“ erdves, kur pristatys ir kitas šių metų konferencijos naujienas. Festivalyje numatoma atskira pranešimų sesija, skirta nagrinėti užsienio ir Lietuvos pranešėjų praktikas skatinant diskusijas apie lyčių lygybę versle. Taip pat daug dėmesio bus skiriama darbdavių su potencialiais darbuotojais suvedimu naujoje LOGIN JOB MARKET erdvėje festivalio metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi