Naujienų srautas

Mokslas ir IT2012.12.13 11:50

Žmonės renkasi tokias lyderes, kurių balso tembras žemas

LRT.lt 2012.12.13 11:50

Tyrimai rodo, kad tiek moterims, tiek vyrams priimtinesnės tos lyderės ir vadovės, kurių balso tembras yra žemesnis.

Tyrimai rodo, kad tiek moterims, tiek vyrams priimtinesnės tos lyderės ir vadovės, kurių balso tembras yra žemesnis.

Buvo atliktas eksperimentas, kurio metu žmonėms reikėjo pasirinkti mokytojų organizacijos prezidentę arba mokyklos tarybos narę. Vienų narių balsas buvo aukštas, kitų – žemas. Eksperimento dalyviai buvo linkę rinkti tas atstoves, kurių balsai buvo žemesni, rašo Live Science.

Majamio universiteto politologas Casey Klofstadas tvirtina, kad balsas yra vienas iš svarbių veiksnių, į kuriuos atsižvelgdami žmonės renkasi kandidatus.

„Įdomu tai, kad žmonių balsas padeda nuspęsti, ar kandidatai tinkami į lyderio pozicijas“, – teigia C. Klofstadas.

Anot moklininko, balsas padeda nustayti, kokiomis savybėmis pasižymi žmogus. Moterys, kurių balsas yra aukštas, suvokiamos kaip seksualiai patrauklios, vyrai, kurių balsas žemas, matomi kaip stiprūs, patrauklūs ir dominuojantys. Žemo balso moterys suvokiamos kaip turinčios vyriškų savybių, tokių kaip dominavimas ir jėga.

C. Klofstadas su savo kolegomis nustatė, kad tiek vyrai, tiek moterys mano, jog žemo balso savininkai yra tinkamiausi būti politikais. Tačiau mokslininkai aiškinosi, ar žemo balso savininkės moterys taip pat suvokiami kaip geriausios lyderės tokiose srityse, kurios stereotipiškai laikomos moteriškomis, pavyzdžiui, mokytojų organizacijose ar mokyklų tarybose.

Mokslininkai atliko eksperimentą: 71 koledžo studento buvo paprašyta balsuoti už mokyklos tarybos narį iš 10 moterų porų ir 10 vyrų porų. Poras sudarė aukšto ir žemo balso savininkai. Studentai kandidatus rinko atsižveldami tik į kandidatų balsus.

Trys ketvirtadaliai vyrų ir moterų balsavo už tas kandidates, kurių balsai buvo žemi. Apie 60 procentų vyrų rinkosi žemo balso savininkus vyrus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi