Mokslas ir IT

2019.03.15 14:00

„Mokslo sriuba“: ką slepia Baltijos jūros dugnas?

LRT.lt2019.03.15 14:00

„Ar žinojome, kad Baltijos jūros vandenyse, mūsų Lietuvos teritorijoje yra vykdomi povandeniniai tyrimai? Juos vykdo Klaipėdos universiteto profesorius Vladas Žulkus su narų komanda. Kai parašiau mokslininkui ar sutiktų papasakoti, jis atsakė klausimu: o gal norėtumėte išplaukti į jūrą kartu su mūsų ekspedicija?“ – laidą pradeda vedėjas Ignas Kančys.

Tyrėjai į Baltijos jūrą plaukia su Klaipėdos universiteto burlaiviu „Brabander“. Laivo ilgis yra 36 metrai, plotis – 6 m, o burių plotas – 440 m2.  Tačiau šį kartą burės nebuvo naudojamos. Laivo bakuose telpa net 6 tonos dyzelino. Su tiek galima nuplaukti daugiau nei 4600 kilometrų.

Taigi, kaip vyksta Baltijos jūros tyrimai? Kas jau yra žinoma? Po vandeniu slypinčius lobius atraskite su „Mokslo sriuba“.

Laidos įrašas.

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per LRT PLIUS, o išalkus dar – www.mokslosriuba.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt